Експерти оскаржили в суді призначення членів НАЗК, необхідного для безвізового

Четвер, 31 грудня 2015, 14:15

Експерти вимагають в суді скасувати рішення про призначення заступника голови Нацагентства з питань державної служби Олександра Скопича членом Нацагентства з питань запобігання корупції.

З відповідним позовом до суду звернулися експерти Реанімаційного пакету реформ Андрій Марусов і Віктор Таран та викладач Києво-Могилянської академії Володимир Сущенко, йдеться у повідомленні РПР.

Вони вимагають скасувати відповідне розпорядження Кабміну від від 11 грудня та рішення Конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів НАЗК від 28 листопада та 11 грудня.

Одним з членів комісії, який голосував за кандидатуру Скопича був його безпосередній керівник Костянтин Ващенко.

"Це пряме порушення вимоги Закону України "Про запобігання корупції". Маємо явний конфлікт інтересів. Більшість членів комісії теж не побачили конфлікту інтересів і відповідно сприяли цьому порушенню" – заявив голова правління Тransparency Іnternational Україна, експерт РПР Андрій Марусов.

"Протокол №7 конкурсної комісії НАЗК в якому було зафіксовано результати голосування щодо трьох кандидатів (В.Чумак, О.Скопич, Н.Корчак)  був підписаний 11 грудня 2015 року, лише п’ятьма  членами комісії замість восьми,  які брали участь у засіданні. Після цього, з порушенням регламенту, Наталія Севастьянова передала документ в Кабінет Міністрів, де на його підставі було ухвалене рішення про призначення на посади членів НАЗК : Чумака В.В., Скопича О.Д. і Корчак Н.М." – йдеться у повідомленні.

Експерти просять суд скасувати рішення конкурсної комісії в частині відбору Скопича О. Д., Корчак Н.М., Чумака В.В. членами Національного агентства з питань запобігання корупції.

Також позивачі просять скасувати розпорядження уряду від 11 грудня щодо призначення цих людей членами Національного агентства з питань запобігання корупції.

"Не можна створювати НАЗК на основі дій та рішень в яких є явний конфлікт інтересів. Одна з найважливіших антикорупційних структур, яка покликана боротися з високопосадовою корупцією має бути створена без порушення законів України. Дух і буква закону мають бути дотримані, інакше до НАЗК в майбутньому можуть бути претензії" – заявив експерт РПР Віктор Таран.

Нагадаємо, що створення Національного агентства з питань запобігання корупції є важливим у безвізовому діалозі Києва та Брюсселя.

Зокрема, Україна взяла на себе зобов’язання завершити запуск антикорупційних органів, необхідних для скасування віз, в тому числі і  Національного агентства з питань запобігання корупції.

Українська правда

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: