На саміті Україна-ЄС обговорюватимуть безпеку та реформи - посол Нідерландів

Понеділок, 25 квітня 2016, 21:02

Під час саміту Україна-ЄС обговорюватимуться реформи, ситуація у сфері безпеки та подальша підтримка з боку Євросоюзу.

Про це заявив постійний представник головуючих в ЄС Нідерландів посол Пітер де Гойєр в рамках засідання міжпарламентського Комітету Україна-ЄС, передає УНІАН.

"Минулого тижня ми провели перше суттєве обговорення саміту, наступне обговорення ми проведемо ближче до саміту, скоріш за все, за тиждень до саміту. З нашої дискусії вже випливають елементи, які важливі для всіх держав-членів на саміті. Перший - це необхідність надихнути процес політичних та економічних реформ в Україні. Це те, на чому наголошують представники країн-членів ЄС", - констатував посол.

Другим елементом порядку денного він назвав подальшу підтримку ЄС Україні для "подальшого досягнення прогресу у реформах".

Де Гойєр, зокрема, зазначив необхідність прогресу у боротьбі з корупцією, укріплення верховенства права.

"Ми переконані, що це поверне Україну на шлях програми макрофінансової допомоги. Інший елемент - це підтвердження підтримки з боку ЄС українській незалежності, територіальній цілісності та зусиллям, спрямованим на пошук мирного вирішення конфлікту на Сході Україні. Буде заклик до повного виконання Мінських домовленостей, включаючи наголошення на важливості виконання українською стороною її зобов'язань", - деталізував дипломат.

Ще одним елементом, який може бути на порядку денному, де Гойєр назвав питання Європейської політики сусідства. 

Як відомо, саміт Україна-ЄС відбудеться 19 травня в Брюсселі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: