Прем'єр Ісландії може піти у відставку через скандал з офшорами

Понеділок, 4 квітня 2016, 07:50

Прем'єр-міністр Ісландії Сігмюндюр Гюннлейгссон може піти у відставку через причетність до секретної офшорної компанії.

Про це повідомляє The Guardian.

Гюннлейгссон та його дружина стали одними з фігурантів розслідування міжнародних журналістів щодо  іменитих власників великих офшорів.

Згідно з інформацією, прем'єр Ісландії є одним з власників компанії Wintris, створеної в 2007 році та зареєстрованої на Британських Віргінських островах.

Гюннлейгссон володів 50% компанії протягом двох років, після чого продав їх своїй дружині, яка володіла іншими 50%, за 1 долар.

За інформацією журналістів-розслідувачів, компанія використовувалася для того, щоб зберігати інвестиції на мільйони доларів багатих партнерів подружжя.

Сам Гюннлейгссон  у відповідь на запитання журналістів щоод компанії відмовився продовжувати інтерв'ю.

Політичні опоненти прем'єр-міністра звинувачують його у приховуванні важливого конфлікту фінансових інтересів від виборців та вимагають оголошення дострокових виборів.

Як відомо, міжнародні журналісти-розслідувачі і ціла низка великих ЗМІ одночасно опублікували великі матеріали про іменитих власників великих офшорів, серед яких багато впливових людей.

Ці документи потрапили в розпорядження німецької газети Süddeutsche Zeitung, яка їх надала в розпорядження своїх колег з Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ — International Consortium of Investigative Journalists) і Центру по дослідженню корупції та організованої злочинності (OCCRP — Organized Crime and Corruption Reporting Project).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

Заблокований шлях до ЄС: чому не вдалося зрушити інтеграцію Балкан та як це вплине на Україну

ЄС не вдалося розблокувати процес вступу західнобалканських країн, які багато років чекають на членство. Це не заблокує надання кандидатського статусу Україні, але в перспективі може стати для нас проблемою.