Від геноциду на Волині у 1943-45 рр. загинули понад 100 тис. поляків – Сейм

П'ятниця, 22 липня 2016, 12:53

Польський Сейм у резолюції "Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА" ухвалив формулювання, яким стверджує, що внаслідок дій українських націоналістів загинули понад 100 тис. поляків.

Про це з посиланням на текст резолюції пише Rzeczpospolita.

"Внаслідок вчиненого у період з 1943-1945 геноциду, було вбито понад сто тисяч громадян ІІ Речі Посполитої, в основному селян. Їх точна кількість досі не відома, а багато з них досі залишаються без гідного поховання та вшанування пам’яті", – цитує видання формулювання, ухвалене депутатами польського парламенту.

"Жертви злочину, скоєного в 40-і роки українськими націоналістами досі не були належним чином увічнені, а масові вбивства не були названі відповідно з історичною істиною "геноцидом", – наголошується у резолюції.

Втім, у документі польські депутати також згадують і про "акти відплати" з боку поляків.

"Згадуючи злочини українських націоналістів не можна забувати й заперечувати польські так звані акції відплати на дії українців, внаслідок яких також гинуло цивільне населення", – йдеться у постанові.

Раніше повідомлялося, що Сейм Польщі проголосував за резолюцію "Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА".

Основою резолюції став проект правлячої партії "Право і справедливість". Після прийняття поправок проект наголошує, що злочин мав місце у 1943—1945 роках.

Парламент хоче віддати данину "громадянам Другої Речі Посполитої, по-звірячому вбитим українськими націоналістами".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Прискорення євроінтеграції: чого чекати українському бізнесу

Чи зможуть приватні та державні компанії "встигнути" за впровадженням посилених вимог і європейських стандартів? 

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.

Курт Волкер: До кінця року ми побачимо зміну на фронті, а далі у росіян буде складна зима

"Коли вам протистоїть такий ворог – місця для компромісу немає. Зараз надто ризиковано навіть тимчасово залишати Крим у руках Росії..."