Євросоюз: чекаємо на e-декларування 15 серпня, Київ має все забезпечити

П'ятниця, 5 серпня 2016, 16:38

Представництво Європейського союзу в Україні підготувало коментар щодо останніх дій української сторони, які, на думку низки українських та міжнародних експертів, загрожують зривом повноцінного запуску електронного декларування.

Письмову заяву т.в.о глави Представництва Томаса Фреллесена з цього приводу в дипустанові надали на запит "Європейської правди".

Керівник представництва ЄС наголосив, що для Євросоюзу важливо дотримання Україною обіцянки про початок роботи системи 15 серпня. "Успішний запуск системи електронного декларування являє собою вкрай важливу частину зусиль щодо боротьби з корупцією. Дедлайн, встановлений на 15 серпні, має бути дотриманий"

"Ми не бачимо серйозних нездоланних перепон для того, щоби система запрацювала у встановлений термін із необхідними сертифікатом безпеки, який є важливим для виконання НАЗК своєї роботи.

Це підтверджується також заявою Програми розвитку ООН, експерти якої були тісно долучені до розробки програмного забезпечення", - заявив Фреллесен.

Європейський дипломат підкреслив, що відповідальність за дотримання цих вимог лежить на українській владі.

"Влада не має шкодувати зусиль для того, щоби переконатися, що система запущена вчасно та з необхідними сертифікатами, які нададуть їй необхідну  правову силу, у відповідності до зобов’язань України... Вкрай важливо забезпечити, щоби дані, які заводяться в систему, могли бути використані у юридичних провадженнях", - додав він.

Як повідомляла "Європейська правда", початок повноцінної роботи НАЗК, включно із системою електронного декларування, лишається ключовою перепоною для впровадження безвізового режиму.

Водночас, на початку серпня стало відомо, що Держспецзв'язок вже зірвав на кілька днів календарний план впровадження системи електронних декларацій. Від представників даної служби лунали заяви про неготовність системи до отримання необхідних атестатів щодо  захисту інформації.

В ООН заявили, що здивовані затримкою e-декларування нібито через "питання безпеки".

Також запуск електронного декларування є умовою для отримання Україною траншу МВФ. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.