Європарламент хоче затвердити грузинський безвіз в лютому, дата запуску невідома

Середа, 21 грудня 2016, 10:48

В Європейському парламенті розраховують, що голосування щодо безвізового режиму для громадян Грузії відбудеться під час першої лютневої сесії.

Про це заявила в коментарі "Європейській правді" доповідачка Європарламенту з українського питання Марія Габріел.

Габріел запевнила, що під час тріалогу щодо Грузії не було визначену конкретну дату набуття чинності безвізового режиму для громадян цієї країни.

"Наразі немає чіткої дати початку дії (безвізового режиму. - Ред.), оскільки ми досі намагаємося скоротити певні періоди, пов’язані з юридичними та технічними перевірками.

Я сподіваюся, що Європарламент зможе проголосувати (за скасування віз для Грузії. - Ред.) на початку лютого", - заявила вона. Пленарні засідання Європарламенту з цього питання заплановані на 1 та 2 лютого.

Джерела ЄвроПравди у дипломатичних колах пояснили, що додаткову затримку в даному процесі створює те, що так званий механізм призупинення був схвалений 15 грудня у терміновому режимі, і тепер юридичні служби ЄС мають детально проаналізувати даний документ та за необхідністю внести до нього технічні правки.

До завершення даного процесу грузинське питання не буде винесене на розгляд у пленарну залу.

Нагадаємо, Комітет постійних представників (COREPER) підтвердив від імені Ради ЄС домовленості з Європейським  парламентом, досягнуті 13 грудня щодо лібералізації візового режиму для Грузії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.