Суд зобов'язав погоджувати з владою Німеччини виступи турецьких міністрів

П'ятниця, 10 березня 2017, 17:44

Федеральний конституційний суд Німеччини у Карлсруе постановив, що федеральний уряд має право накладати заборону на виступи членів турецького кабміну на території країни.

Про це пише Deutsche Welle з посиланням на рішення суд, оприлюднене 10 березня.

"Ані положення Основного закону Німеччини, ані норми міжнародного права не дозволяють главам іноземних держав та членам урядів в'їжджати на територію Німеччини для подальшого виконання службових обов'язків без відповідного узгодження з федеральними властями", – йдеться у повідомленні.

В той же час, заступник офіційного представника уряду ФРН Ульріке Деммер повідомила, що поки ніяких заборон на в'їзд іноземних політиків у ФРН вводити не планується.

Але при цьому вона звернула увагу на особливу важливість захисту свободи вираження думок.

"Те, що ми вимагаємо від інших, повинно практикуватися і нами", – підкреслила Деммер, коментуючи постанову суду.

Нагадаємо, у кілької містах Німеччини були скасовані виступи турецьких високопосадовців на підтримку конституційної реформи в Туреччині.

Рішення муніципалітетів викликали гостру дипломатичну суперечку між Анкарою та Берліном. Президент Реджеп Таїп Ердоган закинув ФРН повернення до "нацистських практик", тоді як Німеччина відкинула критику як "абсурдну".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.