Рютте про видворення турецького міністра: візит загрожував громадській безпеці

Неділя, 12 березня 2017, 09:08

Влада Нідерландів вирішила видворити турецького міністра у справах сім'ї Фатму Бетуль Саян Каю, так як її візит загрожував громадській безпеці на тлі загострення голландсько-турецьких відносин.

Про це йдеться в заяві прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте, текст якого розміщено на його сторінці в Facebook.

"Під час контактів з турецькими властями Нідерланди неодноразово давали зрозуміти, що не слід ставити під загрозу громадський порядок і безпеку в нашій країні. Зустріч приватного характеру в турецькому консульстві або посольстві стала неможливою із-за загрози масових заворушень", - заявив Рютте.

Він нагадав, що з міркувань безпеки Нідерланди раніше не дали дозволу на посадку літака турецького міністра закордонних справ Мевлюта Чавушоглу.

"Знайти розумне рішення виявилося неможливим. Словесна агресія турецької влади, яка спостерігалася сьогодні, це неприпустимо", - зазначив прем'єр.

Рютте підкреслив, що візит турецького міністра був безвідповідальним рішенням в контексті останніх подій.

"Перебуваючи в контакті з турецькими властями, знову було передано повідомлення, що її візит до Нідерландів небажаний. Нідерланди не вітають те, що турецькі міністри ведуть тут політичну кампанію. Тим не менш, вона вирішила приїхати", - йдеться в заяві.

Рютте стверджує, що після прибуття в Роттердам міністру запропонували різні варіанти, щоб виїхати. Також в консульстві її неодноразово просили повернутися.

"Прем'єр-міністр Рютте і міністр Кундерс провели консультації, в результаті яких міністра Каю відправили на виїзд з країни через кордон Німеччини. Нідерланди, як і раніше прихильні до діалогу з Туреччиною. Уряд підтримує контакти з голландськими місцевими органами влади", - наголошується в заяві.

Як повідомлялося, в субботу ввечері поліція Нідерландів перекрила підходи до турецького посольства.

Журналіст Роберт Бас опублікував відео суперечки міністра з поліцією. Як відомо, Віденська конвенція забороняє державам блокувати прохід громадян до консульства власної держави.

Варто зазначити, що міністр Кая в кожному разі не могла виступити на мітингу під посольством, куди вона початково прямувала, оскільки перед тим поліція із собаками розігнала мітингувальників.

Нагадаємо, в суботу Нідерланди заборонили чартерний рейс глави МЗС Туреччини, який мав намір провести агітацію для турків, що живуть у Роттердамі, напередодні конституційного референдума.

Президент Туреччини Ердоган через це назвав Нідерландців "фашистами", а в Гаазі обурилися "зухвалістю" турків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.