ЄС отримує 17% енергії з відновлюваних джерел, Швеція - більше половини

інфографіка
Вівторок, 14 березня 2017, 13:21

Частка енергії, отриманої з відновлюваних джерел країнами Євросоюзу в 2015 році, складає 16,7% від загальної кількості і наближається до мети ЄС, який прагне досягти середнього рівня у 20% до 2020 року.

Про це свідчать дані Eurostat.

Швеція є лідером за цим показником - більше половини (53,9%) енергії країна отримує з відновлюваних джерел. Далі йдуть Фінляндія (39,3%), Латвія (37,6%), Австрія (33,0%) і Данія (30,8%).

натисніть для збільшення 

На протилежному кінці шкали країни, в яких частка енергії відновлюваних джерел менше 8% - Люксембург і Мальта (обидві 5,0%), Нідерланди (5,8%), Бельгія (7,9%).

Серед 28 країн-членів ЄС одинадцять вже досягли рівня у 20%: Болгарія, Чехія, Данія, Естонія, Хорватія, Італія, Литва, Угорщина, Румунія, Фінляндія та Швеція.

Крім того, Австрії і Словаччині не вистачає всього 1 процентного пункту до мети, встановленої на 2020 рік.

У 2014 році частка енергії з відновлюваних джерел складала 16,1%, а в 2004 році, коли Eurostat вперше опублікував подібну статистику, цей показник становив лише 8,5%.

Нагадаємо, Нідерланди, Данія та Німеччина досягли угоди про будівництво великого хабу вітрової енергії в Північному морі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Питання на сотні мільярдів: як ЄС планує відновити та модернізувати Україну

ЄС окреслив рамки, яким чином планує організувати допомогу Україні та яких кроків від Києва він чекає у відповідь.

Рятівники Путіна: що не так зі спробами Заходу "зберегти обличчя" агресора

Рятуючи обличчя Путіна, західні політики ризикують втратити власні. Телефонні дзвінки до Путіна перешкоджають і стратегічній меті – відновленню миру.

Втеча бізнесу: як переконати українські компанії не переїжджати до ЄС

Країни ЄС вже пропонують українському бізнесу програми, щоб перевести до них своє виробництво. Що має робити Україна, щоб зберегти компанії?