У Швейцарії провели перші випробування літака, що працює на сонячній енергії

Фото
П'ятниця, 5 травня 2017, 18:56

У швейцарському місті Пайерн пройшли перші випробувальні польоти експериментального стратосферного літака SolarStratos, що працює на сонячній енергії.

Про це повідомляє Bloomberg.

За словами швейцарських винахідників, які працювали над розробкою літака, зранку у п’ятницю команда провела семихвилинний політ літака на низькій висоті.

 

Керівником проекту є вчений, сфера інтересів якого зосереджена на питаннях екологічно чистої енергетики, винахідник і мандрівник Рафаель Домьян.

У 2012 році Домьян здійснив першу навколосвітню плавання на судні PlanetSolar, що працює на сонячних батареях.

До 2019 року він сподівається дістатися на "сонячному" у літаку до стратосфери на висоту майже 25 тис. метрів над рівнем моря, що стане першим в історії польотом на таку висоту літака, що працює на сонячній енергії.

Двомісний літак SolarStratos має довжину 8,5 метра, ширину 25 метрів. Його крила площею 22 квадратних метри повністю вкриті сонячними батареями.

Комерційні літаки такого типу будуть здатні підніматися на висоту від 10 тисяч до 60 тисяч футів (3 тисячі -18 тисяч метрів).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

4 кроки до покарання воєнних злочинців: як має діяти Україна

Чи зможуть українські органи правосуддя довести задокументовані воєнні злочини до судових вироків і покарань?

Пояснюємо, чому редактори New York Times не зрозуміли суть війни РФ проти України. І не тільки вони

Обмеження допомоги Україні та згода на поступки стане найгіршою геополітичною помилкою американської адміністрації за кілька десятиліть.

Напіввихід Росії: Москва прагне вийти із СОТ, але боїться цього кроку

Вийшовши із СОТ, РФ навряд чи колись зможе поновити своє членство на кращих умовах. А цілком ймовірно – і на нинішніх також.