Хорватія готова до нових переговорів зі Словенією щодо спірних територій

Четвер, 6 липня 2017, 18:54

Хорватія пропонує Словенії повернутися до переговорів щодо спірних територій у Піранській затоці.

Про це після завершення форуму "Тримор’я" у Варшаві заявила журналістам президент Хорватії Колінда Грабар-Кітарович, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

"Наша позиція дуже конструктивна. Сьогодні я мала розмову із цього приводу із президентом Словенії. Наша пропозиція - повернутися до нових переговорів щодо прикордонних територій", - сказала Грабар-Кітарович.

Реакція Словенії на цю пропозицію наразі невідома.

Нагадаємо, Арбітражний суд в Гаазі виніс рішення щодо спору між Хорватією та Словенією довкола морського кордону у Піранській затоці на півночі Адріатичного моря, який ведеться з 1991 року. 

Суд віддав Словенії близько 75% вод Піранської затоки, як того і просила Любляна.  У Хорватії назвали рішення суду заангажованим, відмовившись його виконувати.

Детальніше читайте у статті: "ЄС отримав територіальну суперечку: чому Хорватія не визнала рішення Гаазького суду"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Секрети у шафі Трампа. За що ФБР переслідує експрезидента США та що йому загрожує

Першим про обшуки розповів сам Дональд Трамп, звинувативши владу в політичних переслідуваннях. Але у ФБР пояснили, що ситуація справді серйозна...

Європа без росіян: як переконати держави ЄС закрити кордон для громадян РФ

Чи можливо на загальноєвропейському рівні заборонити видачу віз росіянам? Та як забезпечити єдність усіх країн-членів ЄС в ініціативі з візовими обмеженнями?

Екоцид під час війни: ще один злочин РФ, який не має залишитися непокараним

Припинення безкарності за екоцид стане сильним сигналом для РФ. Заподіяння серйозної шкоди довкіллю є неприйнятним у будь-якій зоні бойових дій.