Італія готується запровадити "веб-податок" на цифрові послуги

Понеділок, 27 листопада 2017, 14:18

Бюджетний комітет Сенату Італії схвалив пропозицію запровадити 6-відсотковий податок на цифрові продажі.

Про це повідомляє The Local.

Згідно з пропозицією, фіксована ставка податку буде застосовуватися до продажу цифрових послуг, таких як онлайн-реклама. Наприклад, якщо італійська компанія купує рекламу у корпорації Google, 6% вартості продажу буде стягнено та сплачено італійській податковій установі.

Міністерство фінансів Італії пообіцяло до квітня 2018 року визначити точний перелік послуг, які будуть оподатковуватися.

У міністерстві вже зазначили, що сільськогосподарські компанії та ті, хто працюють за єдиною ставкою податку та невеликі платники податків будуть звільнені від сплати.

Очікується, що так званий "веб-податок" набере чинності з січня 2019 року і принесе додаткові 114 мільйонів євро на рік у бюджет Італії.

Італія є однією з кількох країн, які закликають Євросоюз реформувати механізм оподаткування високотехнологічних корпорацій, таких як Google та Facebook, стверджуючи, що компанії повинні сплачувати певний відсоток доходів, які вони отримують у європейських країнах.

В даний час компанії сплачують податок на прибуток і можуть сплачувати його країнах з найбільш сприятливою ставкою податку та платять мінімальні податки навіть у країнах, де вони здійснюють значні продажі.

Італія може бути першою європейською країною, яка запровадить подібний податок. Франція, Німеччина та Іспанія також розглядають ймовірність внесення подібних зміну у національне законодавство.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Малюська: рано чи пізно РФ доведеться сідати та домовлятися про компенсації щодо Донбасу

Міністр юстиції Денис Малюська: "Ключова частина – це доведення конкретних фактів окупації Росією Донбасу. Але "наступним потягом" підуть майнові вимоги від осіб, які постраждали внаслідок агресії РФ".

Німеччина штовхає до війни та руйнує своє майбутнє в Україні. Це має зупинитися

Німеччина дедалі більше стає пособником агресора у сприйнятті українців. Йдеться про наслідки, що збережуться на десятиріччя.

Путін, НАТО і Саакашвілі: що об'єднує Україну та Грузію в умовах агресії РФ

І окупована частина Грузії, і окупована частина України об'єднані РФ Південним військовим округом. А отже, одразу після атаки на Україну буде атака на Грузію.