Франція очікує ратифікації Україною угоди про закупівлю 55 вертольотів – ЗМІ

Середа, 30 травня 2018, 19:17

У Франції очікують, що підписана 29 травня в Парижі міжурядова угода про закупівлю Україною 55 вертольотів Airbus Helicopters, буде ратифікована Верховною Радою вже найближчим часом.

Про це пише La Tribune.

Угода передбачає закупівлю українською стороною у Airbus Helicopters вертольотів H125, H145 і H225. Загальна сума операції оцінюється в близько 555 млн євро. Поставка перших чотирьох вертольотів H225 Super Puma Україні запланована на 2018 рік.

"Франція планує надати фінансову підтримку цій операції державними гарантіями і позикою", - заявило Міністерство економіки і фінансів Франції.

Частина гелікоптерів буде новою, частина вертольотів, зокрема, H225 з вантажопідйомністю понад 10 тонн, належать французькій лізинговій компанії Parilease - дочірній компанії BNP Paribas.

До недавнього часу вертольоти Н225, які плануються до поставки в Україну, перебували в експлуатації міжнародної компанії CHC Helicopter, але після аварії одного з них у квітні 2016 року в Північному морі в Норвегії дію лізингового договору було припинено, зазначає видання.

Згідно з домовленостями, нові машини будуть поставлені в Україну безпосередньо Airbus.

За умовами угоди, французька сторона в два етапи поставить в Україну спочатку 37 вертольотів компанії Airbus, а потім ще 18 вертольотів. Вони будуть виконувати завдання для Державної служби із надзвичайних ситуацій, Державної прикордонної служби, Національної гвардії та Національної поліції України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua