Країни G7 підписали угоду щодо спільного реагування на ворожі дії РФ

Неділя, 10 червня 2018, 09:55

Лідери країн "Великої сімки" на саміті у Канаді домовились про створення "механізму" реагування на зловмисні дії "ворожих держав".

Про це йдеться у прес-релізі уряду Великої Британії.

"Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що нова угода дає зрозуміти: зловмисні дії РФ чи інших держав не будуть залишатися без відповіді", - йдеться у повідомленні.

"Я вітаю угоду між лідерами G7 про обмін інформацією, координацію дій і розробку стратегій для захисту нашої демократії для протистояння загрозам", - зазначила глава британського уряду.

Угодою передбачається створення нового механізму швидкого реагування країн G7 у разі різних міжнародних загроз, таких як кібератаки, на зразок вірусу NotPetya, або інцидентів, подібних отруєнню екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в Солсбері.

"У рамках цього механізму країни обмінюватимуться розвідданими про ворожу активность, необхідні технології і практики, покращуватимуть взаєморозуміння між країнами-партнерами та співпрацюватимуть з метою зміцнення інфраструктури держав", - наголошується у прес-релізі.

В рамках ініціативи плануються більш скоординовані дії з Організацією із заборони хімічної зброї, яка очолила незалежне розслідування отруєння Скрипалів. Також Мей закликала до розширення співпраці для виявлення незаконних грошових потоків, щоб "брудні гроші не підривали наші демократичні держави".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Щоби довести в суді, що був геноцид, треба "залізти в голову" злочинцю"

Антон Кориневич: "За злочини проти людяності дають 20-25 років, за воєнні злочини можуть дати 15 років, можуть дати 10 років"

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.

Компенсація за знищене війною: на чому вже зараз варто зосередитися Україні

Завдання України – вимагати створення окремого міжнародного механізму з компенсації Україні за рахунок заморожених активів РФ.