У Швеції винищувачі скидають бомби на лісові пожежі, щоб загасити вогонь

фото, відео
Середа, 25 липня 2018, 19:49

У Швеції вирішили боротися з масштабними пожежами, скидаючи бомби на осередки вогню. Лісові пожежі в центральній частині країни вирують протягом 13 днів.

Про це повідомляє сайт Збройних сил Швеції.

Одна з лісових пожеж знаходиться в районі, де проходять військові стрільби і можуть бути нерозірвані снаряди. Це ускладнює для пожежних безпечний доступ до вогню на землі, а інші варіанти гасіння досі виявилися безрезультатними.

 

У середу Збройні сили відправили два винищувачі Jas 39 Gripen, щоб скинути бомбу, сподіваючись, що тиск від вибуху допоможе стримати полум'я.

"Кисень з вогню можна видалити за допомогою бомби, і тут цей варіант можна було спробувати, тому що вогонь поширився на полігон", - сказав керівник пожежної та рятувальної команди Йохан Шиманьскі.

"Наша попередня оцінка зараз полягає в тому, що це мало хороший ефект", - додав він.

Бомба GBU-49 була скинута з висоти 3000 метрів, і досягла швидкості 550 км/год, перш ніж ударити по своїй цілі. Відповідно до початкових звітів, вибух зміг погасити пожежі в радіусі до 100 метрів від цілі.

Станом на середу у Швеції фіксується більше 40 лісових пожеж.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Антикризова команда Джонсона: що стоїть за кадровими змінами у британському уряді

Британські консерватори втрачають підтримку – рейтинги навіть фіксують їхнє відставання від лейбористів. Чи вдасться Борису Джонсону переломити ситуацію?

"Україна показала прогрес у реформах, проте часто він був швидше формальний"

Пол Томсен: "Нинішнє відновлення від пандемії буде набагато швидшим, ніж очікувалося. Проте заходи з виходу з кризи створюють нові проблеми та підсилюють нерівність".

Гра на поглиблення кризи: куди заведе Румунію конфлікт усередині коаліції

Румунії загрожують дострокові вибори, наслідком яких може стати сповзання країни у зону нестабільності.