Україна подякувала США за "балтійську політику" щодо Криму

Четвер, 26 липня 2018, 08:20

Україна привітала Кримську декларацію, оприлюднену Державним секретарем США Майком Помпео, у якій Держдеп підтвердив, що і надалі жорстко дотримуватиметься політики невизнання щодо Криму.

Про це йдеться у заяві МЗС України.

У міністерстві відзначили офіційно проведений Сполученими Штатами зв’язок між політикою щодо Криму та невизнанням анексії балтійських держав з боку СРСР.

"Ця декларація підтверджує постійність політики США у питанні поваги до суверенітету і територіальної цілісності. Так само як і в декларації Велеса 1940 року, Сполучені Штати Америки послідовно підтримують основоположний принцип міжнародного права ex injuria jus non oritur", - наголошується у заяві.

У МЗС наголошують, що неправомірні дії не можуть бути основою прав для правопорушника.

"Ми вітаємо рішучість США у спонуканні РФ поважати міжнародне право та відновити територіальну цілісність України. Ми також глибоко вдячні Сполученим Штатам за практичну допомогу в протидії російській агресії проти України", - додали в МЗС.

Президент Петро Порошенко назвав заяву Вашингтона "достойною відповіддю гібридним провокаціям Кремля після Гельсінкі".

"Приналежність Криму нашій державі не обговорюється – не була, не є і не може бути предметом компромісів. Переконаний, що згадана заява Державного секретаря США Майка Помпео нарешті позбавить Кремль імперських ілюзій", - написав президент на своїй сторінці у Facebook.

Порошенко закликав всіх щирих друзів та партнерів України підтримати "Декларацію Помпео".

Як повідомлялося, в середу Держдеп оприлюднив політику США щодо Криму, в основі якої – досвід країн Балтії.

ЄС підтримав заяву про "балтійську політику" США щодо Криму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua