Туреччина підвищила податок на валютні депозити для порятунку ліри

П'ятниця, 31 серпня 2018, 10:42

Туреччина підвищила податок на депозити в іноземній валюті та знизила на заощадження в лірах, намагаючись зміцнити національну валюту.

Про це повідомляє Associated Press.

Згідно з рішенням, опублікованим в "Офіційному віснику" в п'ятницю, податок на депозити в іноземній валюті термыном до шести місяців був збільшений з 18 до 20 відсотків. У той же час, податок на депозити в лірі на термін більше одного року був знижений з 10 відсотків до нуля.

Ліра після цього кроку посилилася приблизно на 2,1 відсотка, торгуючись на рівні 6,51 проти долара.

Цього року турецька валюта втратила близько 40% своєї вартості на тлі побоювань з приводу економічної політики президента Реджепа Тайіпа Ердогана і триваючої торгової і дипломатичної суперечки з США.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

Заблокований шлях до ЄС: чому не вдалося зрушити інтеграцію Балкан та як це вплине на Україну

ЄС не вдалося розблокувати процес вступу західнобалканських країн, які багато років чекають на членство. Це не заблокує надання кандидатського статусу Україні, але в перспективі може стати для нас проблемою.