Обвал ліри: Франція пояснила Туреччині, як врятувати економіку

Понеділок, 27 серпня 2018, 17:42

Франція закликала Туреччину використовувати всі наявні інструменти економічної політики для забезпечення сталого зростання.

Про це заявив міністр фінансів Бруно Ле Мейр після зустрічі зі своїм турецьким колегою Бератом Альбайраком, передає Reuters.

За цей рік турецька ліра вже втратила 40% своєї вартості, здебільшого через хвилювання про розширення президентського впливу на економіку та конфлікт зі Сполученими Штатами.

"В інтересах усіх - у Франції, у Туреччині, у Європі - стабілізувати ситуацію в Туреччині", - сказав Ле Мейр.

Він зазначив, що Альбайрак підкреслив прихильність своєї країни до структурних реформ.

"Франція закликає турецьку владу віддати цьому абсолютний пріоритет, використовуючи всі важелі, доступні через економічну політику".

Котирування турецької грошової валюти ліри впали до рекордно низького рівня після того, як США 1 серпня ввели санкції стосовно двох турецьких міністрів у справі американського пастора Ендрю Брансона, обвинуваченого в підтримці тероризму в Туреччині. Ердоган заявив, що Анкара заморозить активи двох міністрів США у відповідь.

10 серпня Трамп заявив про підвищення мит на турецькі сталь та алюміній з 25 до 50 відсотків. Турецька ліра втратила 20% своєї вартості проти долара після цього рішення.

Туреччина у відповідь підвищила мита на авто, алкоголь і тютюн із США. Ердоган також заявив, що Анкара розпочне бойкот американської електронної продукції.

Ердоган вимагає видачі релігійного діяча Фетхуллаха Ґюлена, якого Анкара звинувачує в невдалій спробі перевороту в 2016 році. Ґюлен, який живе у США, звинувачення на свою адресу відкидає.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

Заблокований шлях до ЄС: чому не вдалося зрушити інтеграцію Балкан та як це вплине на Україну

ЄС не вдалося розблокувати процес вступу західнобалканських країн, які багато років чекають на членство. Це не заблокує надання кандидатського статусу Україні, але в перспективі може стати для нас проблемою.