МЗС Чехії: рекомендації не їздити до Криму "стосуються і прем'єра"

Четвер, 15 листопада 2018, 17:18

Міністр закордонних справ Чехії Томаш Петршічек (Соціал-демократична партія) має намір обговорити тему перебування сина прем'єр-міністра Чехії Андрея Бабіша-молодшого в анексованому Криму з чиновниками України та Росії.

Про це пише EuroZpravy.cz.

Петршічек наголосив, що такі поїздки не є нормою. "Це непорядок. Українська сторона ще зі мною не розмовляла, і я сам хочу отримати матеріали. Я хочу зв'язатися з російською і українською стороною, хочу мати докладні дані. Чеська республіка анексію Криму не схвалює, не визнає і не підтримує, і це офіційна позиція чеського уряду", - заявив міністр.

Він додав, що уряд не рекомендує чеським громадянам їздити в Крим: "Це стосується і прем'єра".

Нагадаємо, Андрей Бабіш-молодший у інтерв’ю журналістам заявив: восени минулого року батько розпорядився насильно вивезти його в Крим, щоб сховати від корупційного розслідування. Син прем'єра заявив, що його викрали.

Спершу Бабіш заперечував слова сина, кажучи, що той психічнохворий. Але потім визнав, що син таки був в окупованому Криму, однак заявив, що його перебування було там законним і не було викраденням.

Бабіш-молодший разом із батьком та кількома іншими членами родини фігурують у так званій справі "Гнізда лелеки" щодо махінацій із коштами ЄС.

У 2008 році родина Бабіша викупила старовинний маєток, який вирішила переобладнати у люксовий конференц-центр "Гніздо лелеки". Суму реконструкції оцінили у 350 млн крон, з яких 50 млн склав грант Євросоюзу на підтримку малого бізнесу.

Прем’єр-міністр відмежувався від скандалу і заявив, що "Гніздо лелеки" під час прохання про отримання гранту належало його дітям. Сенат Чехії закликав прем’єра піти у відставку.

Бабіш-молодший, якого звинувачують у зловживаннях євродотаціями, перебуває в Швейцарії зі своєю матір'ю.

Читайте також: "Крим, АЕС та син прем'єра: як корупція та довіра до росіян ведуть до зміни уряду Чехії".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: