Парламент Чехії зібрався голосувати за недовіру уряду Бабіша

П'ятниця, 23 листопада 2018, 10:56

Прем’єр-міністр Чехії Андрей Бабіш захищається перед парламентарями, які зібрались у п’ятницю для голосування щодо вотуму недовіри його уряду у зв’язку зі скандалом довкола поїздки його сина в окупований Крим.

Голосування було ініційоване шістьма опозиційними партіями. Очікується, що уряд Бабіша не відправлять у відставку, оскільки коаліційні партнери правлячої партії – комуністи та соціал-демократи – не підтримають вотум недовіри.

"Ви зрозуміли, що трапилося протягом останніх двох тижнів? Ви зрозуміли, що два журналісти намагалися скинути уряд на основі повідомлень, які зловживали моїм хворим сином?", - цитує виступ Бабіша видання Aktualne.

Прем’єр звинуватив журналістів та опонентів у поширенні брехні, зауваживши, що його син не утримувався в Криму насильно, а поїхав туди добровільною. Більше того – добре проводив там час і зустрів свою наречену.

"Я не пішов у відставку, тому що правда на моєму боці", - відкинув Бабіш усі звинувачення.

Опозиція ініціювала голосування після появи відеозапису, на якому син прем’єр-міністра Чехії Андрей заявив, що минулого року батько розпорядився насильно вивезти його в анексований Крим, щоб сховати від корупційного розслідування.

Бабіш-молодший разом із батьком та кількома іншими членами родини фігурують у так званій справі "Гнізда лелеки" щодо махінацій із коштами ЄС. 

Прем’єр-міністр відмежувався від скандалу і заявив, що "Гніздо лелеки" під час прохання про отримання гранту належало його дітям. Він запевнив, що син страждає на шизофренію.

Читайте також: "Від Криму до криміналу: репортаж з антиурядових протестів у Чехії".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.