Уряд Польщі схвалив виплату мінімальної пенсії матерям чотирьох дітей

Вівторок, 22 січня 2019, 19:41

Уряд Польщі прийняв проект "Мама 4 плюс", який передбачає, що мами, які народили і виховали принаймні чотирьох дітей, матимуть право на мінімальну пенсію.

Як наголосив прем’єр-міністр Матеуш Моравецький, держава "не може бути байдужою до долі матерів і бабусь, які присвятили своє життя вихованню дітей", цитує главу уряду "Польське радіо".

"Держава також повинна цінувати мамів та їхнє велике зусилля та велику роботу, яку всі наші мами і бабусі виконували і виконують надалі. Держава має їх підтримувати, особливо в пізніший період життя, коли вже дещо не вистачає сили", - сказав прем’єр.

Материнські пенсії виплачуватимуть матерям, які не отримали право на пенсію з Закладу соціальних страхувань (ZUS) або Сільськогосподарського фонду соціального страхування (KRUS), або які мають нижчу пенсію, ніж мінімальна.

Батьки, які виховували принаймні чотирьох дітей, також матимуть можливість отримати таку пенсію. Материнські пенсії виплачуватимуть з 1 березня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Україна повертається до НАТО. Як саміт у Мадриді змінив ставлення до Альянсу

Під час саміту в Мадриді ми стали свідками зміни ставлення до НАТО з боку офіційного Києва. І для цього є підстави...

В ЄС без розчарувань: як Польща може допомогти подальшій євроінтеграції України

Польща допомогла Україні отримати статус кандидат у члени ЄС. Проте справжні виклики ще попереду.

Рік без дозволів: що означає для України "транспортний безвіз" із ЄС

Що дає Україні "транспортний безвіз" із Євросоюзом? І чи вдасться Києву переконати ЄС зробити тимчасову лібералізацію постійною?