В Італії схвалили запровадження базового доходу та зниження пенсійного віку

П'ятниця, 18 січня 2019, 08:59

Уряд Італії схвалив указ, який передбачає виконання двох ключових обіцянок його економічної програми – запровадження базового доходу для безробітних та зменшення пенсійного віку для окремих категорій громадян.

Про це повідомляє агентство ANSA.

Прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте заявив, що "це фундаментальний етап для уряду, це два заходи, які є не просто електоральними обіцянками, а складають проект соціальної та економічної політики, яким пишається цей уряд".

За словами віце-прем'єра Луїджі Ді Майо, розмір базового доходу, або "громадянської зарплатні" коливається від 780 до 1032 євро. Його отримуватимуть безробітні та малозабезпечені.

Базовий дохід обіцяла запровадити одна з партій-переможниць виборів – "Рух 5 зірок".

Старт новій програмі буде дано з квітня. Італійський бюджет тільки в 2019 році витратить на неї 7 мільярдів євро.

Другою обіцянкою, ключовою для партії "Ліга" була зміна непопулярної пенсійної реформи 2011 року, яка збільшила вік виходу на пенсію до 67 років. Як заявив Конте, понад мільйон італійців потребують зменшення пенсійного віку щонайменше на 3 роки.

Нововведення почнуть працювати для приватних компаній з квітня, а з серпня для співробітників державних підприємств.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Кандидат у члени" Тримор'я: як Україні краще скористатися новим статусом

Що означає для України новий статус держави-партнера в Ініціативі Тримор’я? І що потрібно зробити, щоб розвинути цей успіх?

Досить симуляції. Чому Україна має розірвати відносини з Білоруссю Лукашенка

Політика особливого ставлення до режиму Лукашенка, яку проводив Київ, колись справді мала сенс. Проте зараз аргументів на користь цього більше не існує.

Як діють санкції та коли вони вплинуть на Путіна: стаття головного дипломата ЄС

Чи справді західні санкції впливають на російську економіку? Проста відповідь: вони вже починають давати ефект, і найближчими місяцями він зростатиме.