Huawei усунули від тендеру на створення податкового порталу Чехії

Середа, 30 січня 2019, 19:58

Генеральна податкова дирекція Чехії усунула китайську компанію Huawei зі списку претендентів на створення спеціалізованого порталу "Мої податки". Замовлення оцінили в 500 мільйонів крон (19,2 мільйона євро).

Про це пише Reuters.

Чеське управління з кібербезпеки (NUKIB) заявило в листопаді, що використання продуктів китайських компаній Huawei або ZTE може бути загрозою для безпеки даних. 

"Попередження від NUKIB є обов'язковим для фінансової адміністрації, і ми зобов'язані його виконувати", - сказав представник Міністерства фінансів.

Huawei протестує проти цього рішення. "Ми твердо віримо, що це дискримінаційний акт, заснований на необґрунтованому та оманливому попередженні, виданому NUKIB", - сказала прес-секретар Huawei в Чеській Республіці.

"Ми будемо просити Міністерство фінансів відкликати цей тендер і перевидати його відповідно до чинного законодавства Чеської Республіки. Якщо не буде знайдено жодного рішення, Huawei розгляне всі варіанти", - додала вона.

Низка держав, зокрема США, Канада, Австралія, Велика Британія та Японія, наклали значні обмеження на Huawei і ZTE (Норвегія, Польща і Німеччина також розглядають подібні кроки) через побоювання, що використання продукції компаній зробить їхні мережі вразливими для проникнення та шпигунства ззовні.

Техніка Huawei нібито має "чорні двері", які дають китайським спецслужбам доступ до зашифрованих даних пристроїв, хоча Пекін це заперечує. У Єврокомісії переконані, що китайські компанії виробляють чіпи, які можуть бути використані "для отримання наших секретів".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.

Сербська відмова для Путіна: чи буде на Балканах військова база РФ

Навіщо РФ педалює питання створення військової бази у Сербії? І чи зможе Белград довго опиратися цьому тиску?