Іран відмовився від частини зобов'язань за ядерною угодою

Середа, 8 травня 2019, 08:39

Іран відмовляється від деяких зобов'язань, прописаних в міжнародній ядерній угоді 2015 року, з якої рік тому вийшли США.

Як повідомляє "Європейська правда", таке рішення ухвалила Рада національної безпеки Ірану.

У заяві ради, поширеній державним агентством IRNA, вказується, що Іран на 60 днів припиняє дотримуватися зобов'язань щодо обмежень на запаси збагаченого урану і важкої води.

"Країнам-підписантам буде дано 60 днів для виконання своїх зобов'язань, особливо в банківській сфері і сфері нафтових родовищ. Тим часом, якщо вони не виконають вимоги Ірану, Ісламська Республіка Іран припинить дотримання норм зі збагачення урану і заходів з модернізації реактора на важкій воді Арак", - йдеться в заяві.

Також наголошується, що США після виходу з угоди "неодноразово вводили односторонні і незаконні санкції".

Європа готова відновити санкції, якщо Іран порушить ядерну угоду - ЗМІ

"Це очевидне американське знущання, на жаль, не було зустрінуто ніякими належними діями з боку Ради Безпеки або решти членів договору", - заявили в Тегерані.

Президент Ірану Хассан Рухані направив листи з відповідним рішенням усім державам-підписантам угоди і заявив про готовність продовжити консультації на всіх рівнях.

"Але Іран продемонструє рішучу і негайну реакцію на будь-які безвідповідальні дії, включаючи передачу в Раду Безпеки ООН або подальші санкції", - заявив Рухані.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.