Йованович на слуханнях у Конгресі відкинула звинувачення Джуліані й Луценка

П'ятниця, 11 жовтня 2019, 19:30

Колишня посол США в Україні Марі Йованович у промові перед законодавцями Конгресу заявила, що її відкликання стало прямим результатом тиску президента Дональда Трампа на Держдепартамент.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на The Washington Post.

Йованович прибула на Капітолійський пагорб для свідчень в рамках розслідування у справі імпічменту президенту Дональду Трампу. 

У підготовленій наперед промові, з якою ознайомилось видання, Йованович сказала законотворцям, що цієї весни вона була змушена залишити Київ "наступним літаком". Згодом її усунули з посади, а Заступник Державного секретаря Джон Салліван сказав їй, що, хоча вона нічого поганого не зробила, президент втратив довіру до неї, а Держдеп перебував під чималим тиском, щоб усунути її, з літа 2018 року.

У Конгресі видали повістки двом обвинуваченим, які звели Джуліані з Луценком

Роз'яснюючи свій відхід, вона вказала на місяці критики з боку особистого адвоката Трампа Рудольфа Джуліані, який звинуватив її у особистому негативному ставленні до президента та прагненні захистити інтереси колишнього віцепрезидента Джо Байдена та його сина, який працював у раді директорів української енергетичної компанії Burisma.

"Щодо подій під час мого перебування в Україні, я категорично заявляю, що я ніколи ні через себе, ні через інших, прямо чи опосередковано, чи будь-яким іншим способом не просила будь-якого уряду чи урядового чиновника в Україні (або в інших місцях) утримуватися від розслідування або переслідування фактичної корупції. Як пан Луценко, колишній генеральний прокурор України нещодавно визнав, згадка про те, що я створила або поширила список "непереслідуваних", є абсолютно фальшивою - це історія, від якої сам пан Луценко, з тих пір відступив", - йдеться у промові Йованович.

Скарги про тиск Білого дому на Україну подавалися ще до дзвінка Трампа і Зеленського - WP

"Не менш вигаданою є думка про те, що я нелояльна до президента Трампа. Я чула у ЗМІ твердження, що я нібито сказала команді посольства ігнорувати накази президента, "оскільки йому оголосять імпічмент". Це твердження хибне. Я ніколи такого не говорила своїм колегам з посольства чи комусь іншому", - додала вона.

"Далі, адміністрація Обами не просила мене допомогти кампанії Клінтон чи нашкодити кампанії Трампа, і я б не робила будь-які подібні кроки, якби й просили. Я ніколи не зустрічалася з Хантером Байденом, у мене не було прямої або непрямої розмови з ним. І хоча я зустрічалася з колишнім віцепрезидентом Байденом кілька разів протягом наших багатьох років в уряді, ні він, ні попередня Адміністрація ніколи, прямо чи опосередковано, не порушувала питання "Бурісми", або Хантера Байдена зі мною", - каже Йованович.

"Щодо мера Джуліані, у мене був лише мінімальний контакт з ним - загалом три, про які я пам’ятаю. Жоден не пов'язаний з спірними подіями. Я не знаю мотивів пана Джуліані щодо нападу на мене. Але люди, які були названі в пресі як пов'язані з містером Джуліані, можливо, вірили, що їхні особисті фінансові амбіції були придушені нашою антикорупційною політикою в Україні, - розповідає вона.

Йованович каже, що після того, як їй різко наказали покинути Україну "наступним літаком", вона зустрілася із заступником державного секретаря, "який повідомив мені про скорочення мого терміну".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.