Париж на Різдво залишився без метро і приміського транспорту

Середа, 25 грудня 2019, 11:58

25 грудня, коли у Франції відзначають католицьке Різдво, через страйк в Парижі закриті всі лінії метро і майже не ходять приміські поїзди і автобуси. 

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на RFI.

З поїздів далекого прямування в цей день курсує лише один з шести, зазначає видання.

Читайте також
Більшість французів підтримують протести проти пенсійної реформи - опитування

Попри заклик президента Еммануеля Макрона оголосити "різдвяне перемир'я", серія протестів проти пенсійної реформи триває. Через них тисячі французів зіткнулися з труднощами добирання додому напередодні Різдва. 

У вівторок національний залізничний оператор Франції SNCF повідомив про скасування до 40% швидкісних поїздів. Також скасовано до 20% регіональних потягів. Кількість машиністів поїздів SNCF, які беруть участь у страйках, склала трохи менше 50%. 

Страйки проти запланованої пенсійної реформи тривають з 5 грудня. Президент Макрон хоче замінити складну пенсійну систему єдиною системою, заснованою на балах, при якій кожен пенсіонер має рівні права на кожен внесений євро.

Нові переговори профспілок з урядом на цю тему мають відбутися 7 січня.

Тим часом у французьких соцмережах набирає популярність тематична пісня у виконанні молодої співачки Монтеа. "Все, що я хочу на Різдво - щоб ходили потяги", - співає вона. "У мене немає грошей на таксі, я сиджу вдома сама, подаруйте мені кілька поїздів, поки я не зійшла з розуму", - йдеться в пісні, якою французи вітають один одного у день Різдва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.