Сенат Польщі відхилив законопроєкт, що дозволяє політикам звільняти суддів

П'ятниця, 17 січня 2020, 17:01

Польські сенатори відхилили широко критикований законопроєкт, який дає політикам право звільняти чи штрафувати суддів.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на АР.

Голосування Сенату у п’ятницю може продовжити роботу над законопроєктом, але не зупинить його від набуття чинності як закону.

Голосування у верхній палаті парламенту відбулося через день після того, як європейські правові експерти заявили, що запропонований закон порушує принципи Європейського Союзу та ще більше підірве незалежність суду в Польщі.

Читайте також
"Пародія, що ображає члена ЄС": Польща розкритикувала думку Венеціанської комісії

Права партія влади Польщі запропонувала законопроєкт, стверджуючи, що він потрібен для запобігання "анархії" серед суддів, деякі з яких критично ставляться до політики партії.

Опозиція має незначну більшість у Сенаті, але Міністерство юстиції заявило, що буде працювати над тим, щоб нижня палата, яка контролюється правлячою партією "Право і справедливість", дала остаточне схвалення запропонованому закону.

Законопроєкт пропонує заборонити суддям займатися політичною діяльністю, а також накладати на них дисциплінарні стягнення, якщо вони ставлять під сумнів "умови служби або законність призначення" інших суддів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.

Курс на одну з найсильніших армій Європи: як Польща модернізує свої збройні сили

Захист східного флангу Альянсу стає дедалі актуальнішим, і в польському уряді воліють спиратися не лише на союзників по альянсу, але й на власні сили.