Сенат Польщі відхилив законопроєкт, що дозволяє політикам звільняти суддів

П'ятниця, 17 січня 2020, 17:01

Польські сенатори відхилили широко критикований законопроєкт, який дає політикам право звільняти чи штрафувати суддів.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на АР.

Голосування Сенату у п’ятницю може продовжити роботу над законопроєктом, але не зупинить його від набуття чинності як закону.

Голосування у верхній палаті парламенту відбулося через день після того, як європейські правові експерти заявили, що запропонований закон порушує принципи Європейського Союзу та ще більше підірве незалежність суду в Польщі.

Читайте також
"Пародія, що ображає члена ЄС": Польща розкритикувала думку Венеціанської комісії

Права партія влади Польщі запропонувала законопроєкт, стверджуючи, що він потрібен для запобігання "анархії" серед суддів, деякі з яких критично ставляться до політики партії.

Опозиція має незначну більшість у Сенаті, але Міністерство юстиції заявило, що буде працювати над тим, щоб нижня палата, яка контролюється правлячою партією "Право і справедливість", дала остаточне схвалення запропонованому закону.

Законопроєкт пропонує заборонити суддям займатися політичною діяльністю, а також накладати на них дисциплінарні стягнення, якщо вони ставлять під сумнів "умови служби або законність призначення" інших суддів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Тиск, і не тільки з Росії: хто та чому намагається зупинити реформу СБУ

Закон про СБУ досі оповитий теоріями змов, "зрадами" та взаємовиключними стереотипами. Сконцентруємося на тих нормах, що зараз викликають найбільше критики.

Кілька днів на роздуми для Путіна: деталі домовленості президентів США та РФ

Якими були результати останньої розмови президентів США та РФ? Чи дійсно Джо Байден відкинув усі вимоги Владіміра Путіна?

Нова вимога Путіна: що стало головним на переговорах лідерів США та РФ

Створення міфів і доведення їх до рівня майже релігії є однією з визначальних особливостей Росії. Схоже, те саме відбувається й зараз стосовно України та НАТО.