Угорщина: наше блокування України в НАТО - не проросійська позиція

Вівторок, 10 березня 2020, 15:29

Угорщина продовжить блокувати засідання Комісії Україна-НАТО, доки в Україні не будуть відновлені права меншин, заявив міністр закордонних справ Петер Сійярто.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Hungary Today.

У своєму виступі в парламенті Сійярто сказав, що позицію Угорщини на світовій арені змальовують як проросійську політику. За його словами, це "абсурд".

Сійярто сказав, що очевидно й зрозуміло, що "життя 150 тисяч етнічних угорців" важливіші за геополітичні міркування. "Але для нас ця громада важливіша за будь-яку геополітичну справу", - сказав він.

Міністр зазначив, що 26 березня його український колега Дмитро Кулеба, якого президент Володимир Зеленський попросив працювати над відновленням двосторонніх відносин, відвідає Будапешт.

Читайте також
На Луганщині відкрили амбулаторію, відремонтовану за кошти Угорщини

"Ми готові, і ми також будемо робити розумні пропозиції", - додав він.

Він зазначив, що з точки зору двосторонніх відносин Угорщини з сусідніми країнами, її відносини з Україною є найскладнішими. За його словами, порушення з боку України стосуються не лише прав угорської громади, але й ширше прав меншин.

В Україні угорські студенти вивчають українську сім годин на тиждень, і хоча цього може бути достатньо для вивчення мови, цього недостатньо, коли йдеться про розмовний рівень, каже міністр. Рішенням може бути покращення рівня викладання української мови, і Угорщина готова допомогти фінансувати такі зусилля, додав він.

Детальніше у статті: Умови миру для Зеленського: про що просив в Україні посланець прем'єра Угорщини

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.