Єврокомісія звернеться до Угорщини щодо її рішення про закриття кордонів для іноземців

виправлено
Вівторок, 1 вересня 2020, 13:30

Єврокомісія звернеться до Угорщини щодо дискримінації у її рішенні про закриття кордонів для іноземних громадян, включно з громадянами країн ЄС, з 1 вересня.

Як повідомляє кореспондент "Європейської правди", відповідного листа угорським колегам спрямують єврокомісар з питань юстиції Дідьє Рейндерс та єврокомісар з внутрішніх справ Ілва Йоганссон, повідомили на щоденному прес-брифінгу Єврокомісії.

"У листі наголошується, що у сфері обмежень на поїздки не може бути дискримінації щодо громадян країн ЄС залежно від громадянства. Є чіткі правила щодо вільного пересування у ЄС, які кожна країна має виконувати", - розповів речник Єврокомісії з питань законодавства, рівності та верховенства права Крістіан Віганд. 

За його словами, зауваження Єврокомісії стосуються винятків із загальної заборони на в'їзд іноземців для громадян окремих країн ЄС - Чехії, Словаччини та Польщі.

Як випливає із повідомлення на сайті МЗС Угорщини, виняток для сусідів "Вишеградської четвірки" вирішили зробити в останній момент перед тим, як рішення набуло чинності.  

Текст листа, який спрямують Угорщині, наразі недоступний.

Він додав, що Єврокомісія продовжує нагадувати країнам-членам про необхідність координації рішень, пов’язаних зі свободою пересування. 

Нагадаємо, Угорщина кілька днів тому оголосила про заборону в’їзду для іноземних громадян з 1 вересня, у зв’язку з другою хвилею епідемії коронавірусу.

Доповнюється...

Читайте також: Руйнівна самоізоляція: як закриття кордонів урядом Шмигаля знищує довіру до України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.