Швеція не рекомендує вакцину Astra Zeneca для групи віком 65+

Вівторок, 2 лютого 2021, 15:43

Швеція не рекомендує використовувати вакцину від коронавірусу компанії Astra Zeneca для щеплення людей віком від 65 років.

Про це оголосили у шведському Агентстві громадського здоров’я, пише "Європейська правда" з посиланням на Sveriges Radio.

Рішення прийняли після перегляду даних щодо вакцини, після того, як вона отримала умовний дозвіл на використання від європейського регулятора - Європейського медичного агентства. 

Як пояснив Сьорен Андерссон, представник Агентства громадського здоров’я, наразі немає достатніх даних про те, наскільки вакцина захищає людей з найстарших вікових груп. 

Відтак вакцину Astra Zeneca пропонуватимуть людям молодшого віку, а в групі 65+ використовуватимуть вакцину Pfizer-BioNTech та Moderna.

Раніше схоже рішення ухвалили Італія та Польща. 

Нагадаємо, Європейське агентство з лікарських засобів 29 січня надало дозвіл на застосування в ЄС британської вакцини від коронавірусу AstraZeneca.

Це третя затверджена у Євросоюзі вакцина, після німецько-американської BioNTech-Pfizer та американської Moderna.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Ілюзія компромісу: чому поступки Путіну стануть поразкою Заходу. Відповідаємо New York Times

 Запитання від інших країн звучатиме жорстко: "Який сенс боротися за демократію та західні цінності, якщо Захід зрадив навіть Україну?"

Антиреформа СБУ: як парламент пропонує змінити контррозвідку та чим це небезпечно

Під приводом війни Верховній раді пропонують посилити СБУ додатковими повноваженнями без справжнього реформування.

Чому ЄС має визнати Україну країною-кандидатом просто зараз

ЄС має запропонувати Україні не лише план відбудови, а й створення її незалежних інституцій, необхідних для того, щоб бути частиною Євросоюзу.