Британія, Німеччина та Франція засудили плани Ірану збагачувати уран до 60%

Середа, 14 квітня 2021, 19:42

Міністерства закордонних справ Великої Британії, Німеччини та Франції засудили наміри Ірану продовжити процес збагачення урану з метою довести цей рівень до 60%.

Про це йдеться у спільній заяві трьох відомств, повідомляє "Європейська правда".

 "Це - серйозний розвиток подій, оскільки виробництво високозбагаченого урану є важливим кроком у розробці ядерної зброї. Іран не має цивільної потреби у збагаченні до такого рівня", - йдеться у заяві.

У трьох країнах вважають, що такі дії Ірану ставлять під загрозу дипломатичні зусилля, спрямовані на порятунок угоди щодо ядерної програми Тегерану.

"Ми також висловлюємо своє занепокоєння новиною про те, що Іран планує встановити 1000 додаткових центрифуг в Натанзі, що значно збільшить збагачувальний потенціал Ірану", - зазначається в заяві.

Нагадаємо, 13 квітня Іран оголосив що почне збагачувати уран до 60% після атаки на ядерний об’єкт у місті Натанз, що є вищим рівнем, ніж будь-коли раніше. 

Раніше Іран вже почав збагачувати уран до 20%, що є близьким кроком до того, коли можлива розробка ядерної зброї.

Деталі щодо інциденту на ядерному об’єкті Ірану у Натанзі минулими вихідними залишаються незрозумілими.  США заперечили будь-яку свою причетність. Більшість припущень зводяться до того, що це міг зробити Ізраїль, проте країна не брала на себе відповідальності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Дмитро Кулеба: Перемогою для України буде визволення Криму і Донбасу

"Європейцям знадобилася війна, щоб визнати, що ми - одні з вас. Знадобилося побачити, як нас вбивають, катують і гвалтують"

"Щоби довести в суді, що був геноцид, треба "залізти в голову" злочинцю"

Антон Кориневич: "За злочини проти людяності дають 20-25 років, за воєнні злочини можуть дати 15 років, можуть дати 10 років"

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.