КС Молдови підтримав Санду щодо розпуску парламенту

Четвер, 15 квітня 2021, 16:17

Конституційний суд Молдови дійшов висновку про наявність підстав для розпуску парламенту, таким чином підтримавши президентку Молдови Маю Санду.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на NewsMaker.

15 квітня КС розглянув запит Санду, у якому вона просила констатувати обставини, що дозволяють розпуск законодавчого органу. Президентка спрямувала такий запит після того, як у парламенті через відсутність кворуму не відбулося голосування за уряд Ігоря Гросу.

Суд постановив, що підставою для розпуску парламенту є неможливість сформувати уряд, та що законодавчий орган справді має бути розпущений. Голова КС Домніка Маноле повідомила, що двоє суддів при цьому написали окрему думку. 

Рішення КС оскаржити неможливо. 

Політологиня Анжела Колацки у коментарі виданню пояснила, що тепер, після рішення суду, Санду має видати указ про розпуск парламенту, назначити дату дострокових виборів та зазначити, що указ набирає чинності з дня публікації в "Офіційному моніторі".

Згідно з законодавством, вибори необхідно провести не раніше, ніж через 60 днів після розпуску законодавчого органу, та не пізніше, ніж через 90 днів. 

Водночас законодавство передбачає, що в умовах надзвичайного стану, який зараз діє у Молдові у зв’язку з епідемією, розпустити парламент неможливо. Надзвичайний стан запровадили до 30 травня. 

Мая Санду заявляла, що вбачає у цьому спробу запобігти розпуску парламенту

Депутати з партії Маї Санду "Дія та солідарність" вже оскаржили запровадження надзвичайного стану у КС, висновку з цього приводу ще немає. 

Детальніше про події у Молдові - у відеоблозі "Європейської правди".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Ілюзія компромісу: чому поступки Путіну стануть поразкою Заходу. Відповідаємо New York Times

 Запитання від інших країн звучатиме жорстко: "Який сенс боротися за демократію та західні цінності, якщо Захід зрадив навіть Україну?"

Антиреформа СБУ: як парламент пропонує змінити контррозвідку та чим це небезпечно

Під приводом війни Верховній раді пропонують посилити СБУ додатковими повноваженнями без справжнього реформування.

Чому ЄС має визнати Україну країною-кандидатом просто зараз

ЄС має запропонувати Україні не лише план відбудови, а й створення її незалежних інституцій, необхідних для того, щоб бути частиною Євросоюзу.