12 країн ЄС відправили гуманітарну допомогу Литві для мігрантів з Білорусі

П'ятниця, 23 липня 2021, 15:02

Литва отримує допомогу від країн Євросоюзу для мігрантів з Білорусі, кількість яких різко зросла в останні місяці.

Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться у заяві на сайті Єврокомісії.

Литва звернулася за допомогою через Механізм цивільного захисту ЄС після збільшення кількості прибулих мігрантів та шукачів притулку, які прибули з Близького Сходу та Африки та в'їхали до Литви через кордон з Білоруссю.

Вже 12 країн запропонували допомогу, таку як намети, ліжка та генератори. Єврокомісія координує доставку та фінансує до 75% витрат на транспортування.

"Авторитарний режим у Білорусі експлуатує людей з політичних причин: це абсолютно неприпустимо. Європейський Союз та держави-члени демонструють рішучу солідарність з Литвою, і ми разом повністю підтримуємо громадянське суспільство в Білорусі", - сказала єврокомісар з питань внутрішніх справ Ілва Йоханссон.

Нагадаємо, на кордоні з Білоруссю цього року литовські прикордонники затримали понад 2000 мігрантів - в 26 разів більше, ніж в минулому. Більшість з них - з країн Близького Сходу і Африки. Тільки в липні затримали 1435 мігрантів.

Читайте також: Біженці як гібридна зброя: для чого Лукашенко шантажує ЄС

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах. 

Злочини навколо Земана: як оточення президента обманювало Чехію

Найближче оточення президента Земана готується до кримінальних звинувачень і, можливо, вже почало термінову евакуацію до РФ.

Від проривів до відкатів: що відбувається із виконанням Угоди про асоціацію

Понад чверть зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію, Україною виконано повністю. Однак щодо ще однієї чверті завдань робота навіть не розпочиналася.