Румунія проведе "перепис" популяції ведмедів за кошти ЄС

Середа, 28 липня 2021, 12:23

Румунія проведе перепис чисельності бурих ведмедів, що проживають на території країни, за кошти проєкту ЄС.

Як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Digi24, про це заявили міністри довкілля та інвестицій і європейських проєктів.

Загальна вартість проєкту - 11 мільйонів євро. Підрахунок ведмедів здійснюватимуть цифровими методами та з мінімальним контактом між людьми і тваринами. Передбачається створення спеціального моніторингового центру у Брашові, де розмістять близько 100 особин. 

Окрім власне перепису, передбачаються заходи для захисту людей - зокрема, закупівля спеціальних електричних парканів на сонячних батареях для фермерських господарств.

Від результатів перепису ведмедів буде залежати подальша урядова політика щодо полювання на них. 

Зараз Румунія має найбільшу популяцію бурих ведмедів у Європі. Якщо після Другої світової війни їхня кількість становила близько 800, то на 2020 рік їхню кількість оцінювали орієнтовно у 6 тисяч і більше.

Ведмеді нерідко виходять до людей, у тому числі на популярних лижних курортах. Лише цієї зими набули розголосу два інциденти з ведмедями - одного разу хижак погнався за лижником, який їхав по схилу. В другому випадку лижний інструктор, що супроводжував групу туристів, відвернув увагу ведмедя на себе і відвів його на безпечну відстань, зазнявши всю подію на екшн-камеру.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Щоби довести в суді, що був геноцид, треба "залізти в голову" злочинцю"

Антон Кориневич: "За злочини проти людяності дають 20-25 років, за воєнні злочини можуть дати 15 років, можуть дати 10 років"

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.

Компенсація за знищене війною: на чому вже зараз варто зосередитися Україні

Завдання України – вимагати створення окремого міжнародного механізму з компенсації Україні за рахунок заморожених активів РФ.