У правлячій партії Грузії виключають, що закон про деолігархізацію зачепить її співзасновника

Середа, 6 липня 2022, 15:22

У "Грузинській мрії" заявляють, що її співзасновник Бідзіна Іванішвілі не підпадає під поняття олігарха, тому майбутній закон про деолігархізацію не може на нього поширюватися.

Як повідомляє "Новости-Грузия", про це заявив лідер політсили Іраклій Кобахідзе, пише "Європейська правда".

"За класичним визначенням, олігарх - це особа, яка володіє певними солідними коштами, бере участь у політичних процесах або може впливати на ЗМІ. Тому, звісно, до Бідзіни Іванішвілі термін "олігарх" не можна застосувати. Але під нього можуть потрапляти багато інших людей, які прямо пов’язані з радикальною частиною опозиції та її ЗМІ", - сказав Кобахідзе. 

Грузини масово мітингували за ЄС, вимагаючи відставки уряду

За його словами, усі основні деталі законопроєкту та визначення терміну "олігарх" має визначити робоча група, яку збирають у парламенті з ініціативи "Мрії".

Кобахідзе допустив, що за основу візьмуть закон про деолігархізацію, схвалений в Україні. 

Зменшення впливу олігархів на життя країни - одна з 12 умов, які Грузія має виконати для того, щоб у майбутньому отримати статус кандидата на вступ до ЄС. 

Невдовзі перед висновком Єврокомісії щодо заявки Грузії Європарламент схвалив резолюцію із закликом запровадити санкції проти Іванішвілі як особи, яка негативно впливає на демократичні процеси у Грузії. У "Мрії" дуже гостро відреагували на неї. 

Дивіться також відео на цю тему: Чому Грузія дружить з РФ? Чому їй не дали кандидата в ЄС? Пояснюємо, і не тільки про Саакашвілі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?

Прискорення євроінтеграції: чого чекати українському бізнесу

Чи зможуть приватні та державні компанії "встигнути" за впровадженням посилених вимог і європейських стандартів? 

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.