"Чорний день для грузинської демократії": посольство США про проєкти законів про "іноагентів"

Вівторок, 7 березня 2023, 17:47

Посольство США в Грузії у вівторок опублікувало різку заяву на тлі початку розгляду в парламенті країни суперечливих проєктів законів про "іноагентів".

Про це повідомляє "Європейська правда".

"Сьогодні чорний день для грузинської демократії. Подальший розгляд парламентом інспірованих Кремлем законів несумісний із чітким прагненням народу Грузії до європейської інтеграції та демократичного розвитку", – наголошується в заяві.

Також американське посольство зазначає, що законопроєкти про "іноагентів" зашкодять відносинам Грузії з її стратегічними партнерами, а також "ставлять під сумнів відданість правлячої партії євроатлантичній інтеграції".

Нагадаємо, проєкти внесла група "Сила народу", яка відкололася від правлячої "Грузинської мрії", але залишається у складі більшості. Комітет грузинського парламенту з юридичних питань 6 березня підтримав дві версії резонансних законопроєктів.

Розгляд обох документів відбувався протягом кількох годин на тлі бійки між депутатами і протестів під будівлею парламенту. ЄС заявляє, що ці ініціативи суперечать щонайменше двом із 12 рекомендацій для отримання Грузією статусу кандидата в ЄС.  Серйозне занепокоєння вже кілька разів висловив Держдеп США. Кілька сотень неурядових організацій та ЗМІ Грузії підписали заяву проти ухвалення в Грузії такого закону. 

Попри це, парламент Грузії достроково почав розгляд одного з проєктів закону "Про прозорість іноземного впливу" на пленарному засіданні 7 березня.

Після ухвалення у парламенті двох проєктів у першому читанні правляча партія обіцяє відправити обидва варіанти до Венеційської комісії на експертизу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.