Виїзд населення з Карабаху зупинився на позначці понад 100 тисяч

Понеділок, 2 жовтня 2023, 09:05

Виїзд мешканців Карабаху до Вірменії зупинився на позначці 100 514 осіб, рейси евакуаційних автобусів припиняються.

Про це повідомляє "Радіо Азатутюн", пише "Європейська правда".

На вечір 1 жовтня до Вірменії з Карабаху прибули 100 514 осіб. Так званий омбудсмен невизнаної вірменської республіки у регіоні заявив, що до міста Горіс прибув останній евакуаційний автобус з 15 пасажирами.

Він додав, що спеціальна група осіб обходила будинки, шукаючи тих, хто через свій безпомічний стан міг не знати про евакуацію чи не мати можливості прийти на пункт збору, та що у разі нової інформації про таких людей, які залишились у Карабаху, інформацію потрібно передати Міжнародному комітету Червоного Хреста.

Перепис населення 2015 року засвідчив, що у Карабаху проживає 145 тисяч осіб. Втім, після війни 2020 року частина населення виїхала і вважалося, що у Карабаху залишилося близько 120 тисяч людей. Схоже, що реальна цифра на момент останніх подій була суттєво меншою і Карабах залишили майже всі його мешканці.

Нагадаємо, 1 жовтня Азербайджан заявив про прибуття до регіону місії ООН для оцінки гуманітарних потреб населення, що є першим таким прецедентом для регіону за 30 років. 

Вірменія подала до Міжнародного суду ООН позов проти Азербайджану на основі Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, звинувачуючи Баку в утиску прав вірмен у Нагірному Карабаху.

У Баку назвали позов "безпідставним і абсурдним". Раніше спецпредставник президента Азербайджану заявив, що вірмени залишають Карабах виключно за власним вибором і, якщо захочуть, можуть повернутися.

"ЄвроПравда" детально розповідала про останні події у регіоні у статті "Третя карабаська".

Про ширший контекст конфлікту читайте у статті 2020 року Карабах, не схожий на Донбас: 8 відповідей на запитання про нову війну на Кавказі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.