Зеленський поговорив із Дудою про блокаду кордону та "гарантії безпеки"

Вівторок, 9 січня 2024, 19:20

Президент Володимир Зеленський у вівторок, 9 січня, провів телефонну розмову з польським візаві Анджеєм Дудою.

Про це, як пише "Європейська правда", сповістив Офіс президента.

Зеленський подякував за підтримку Польщею відкриття переговорів про членство України в ЄС та обговорив із Дудою забезпечення фінансової та політичної підтримки Києва з боку Євросоюзу.

Торкнулись лідери і двосторонніх питань. "Наш спільний кордон має бути справжнім європейським кордоном. Кордоном єдності. Не має бути кордонів між нашими народами", – цитує Зеленського Офіс президента, не наводячи подробиць.

Також президенти обговорили прийдешній саміт НАТО у Вашингтоні й оборонну співпрацю, зокрема приєднання Польщі до спільної декларації лідерів "Групи семи" про безпекові зобов’язання для України.

Кулеба про проблеми у відносинах із Польщею: Треба сідати й предметно говорити

Зеленський окремо подякував Дуді за підтримку "формули миру" й участь польського представника в прийдешній зустрічі на рівні радників лідерів держав у Давосі.

Нагадаємо, за останні місяці у відносинах Києва та Варшави накопичилась низка проблем – від ембарго Польщі на імпорт української сільгосппродукції до блокування кордону польськими перевізниками.

Минулого тижня голова МЗС Дмитро Кулеба анонсував контакти з Польщею "на всіх рівнях" для вирішення двосторонніх проблем.

Читайте також: На виході з польської кризи: чи зможуть Київ і Варшава побудувати нові відносини у 2024 році,

а також редакційну статтю "ЄвроПравди": Польща веде "війну" проти європейського майбутнього України. Варшава має це усвідомити.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.