Партія влади в Тбілісі вимагає від США зняти санкції з грузинських суддів

Новини — Вівторок, 2 квітня 2024, 07:39 —

Партія влади Грузії "Грузинська мрія" звернулася до посольства Сполучених Штатів із проханням зняти санкції із кількох грузинських суддів.

Як пише "Європейська правда", про це заявив лідер парламентської більшості партії та виконавчий секретар Мамука Мдінарадзе, повідомляє проєкт SOVA.

За його словами, партія влади категорична в цьому питанні. Він зазначив, що у Тбілісі поки не отримали доказів, які вказували б на доречність застосування санкцій до суддів.

"Якщо щось і може розпалити антиамериканські, антизахідні настрої, то це необґрунтовані рішення – такі, як застосування санкцій до суддів. Тому ми категорично вимагаємо, щоб вони (США) скасували санкції та не дозволили жодному негідному і злісному суб'єкту маніпулювати цим фактом", – заявив Мдінарадзе.

Він висловив сподівання, що за період роботи посла Робін Данніган це питання "буде об'єктивно вирішено", і санкції США проти грузинських суддів будуть зняті.

Влада Грузії звинуватила ЄС у "пригнобленні" країни

"Досі ми не побачили доказів, які вказували б хоча б на релевантність цих санкцій, не кажучи про передумови та реальні підстави для їх запровадження", – додав Мдінарадзе.

Він додав, що "безпідставні санкції" проти кількох суддів заохочують "приховану кампанію проти суду, до якої звертаються пересічні представники громадського сектора, Єдиного національного руху та різних його відгалужень".

Нагадаємо, у квітні минулого року Держдеп США застосував санкційний механізм уперше в історії грузино-американських відносин, запровадивши санкції проти трьох чинних і одного колишнього грузинського судді.

Їх звинуватили в "підриві верховенства права і віри суспільства в судову систему Грузії". Візові обмеження для чотирьох грузинських суддів та членів їхніх сімей введено "у зв'язку з їхньою причетністю до великомасштабної корупції".

Нещодавно Державний департамент США висловив занепокоєння стосовно ініційованого партією влади "Грузинська мрія" законопроєкту, який має боротись із "ЛГБТ-пропагандою" і захистити "сімейні цінності".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.