ЗМІ: Міністри ЄС обговорили ситуацію в Грузії, але жодних рішень не ухвалили

Новини — Понеділок, 27 травня 2024, 17:36 —

На засіданні Ради ЄС із закордонних справ у понеділок міністри обговорили ситуацію, пов'язану із затвердженням у Грузії закону про "іноагентів", але жодних рішень ухвалено не було.

Про це стало відомо "Радіо Свобода" від власних джерел, пише "Європейська правда".

На засіданні висловилися представники низки країн ЄС, зокрема міністри закордонних справ країн Балтії, а також Данії, Швеції, Угорщини, Нідерландів і Чехії.

Єврокомісар із питань розширення Олівер Варгеї на засіданні заявив, що ухваленням закону про "іноагентів" Грузія порушує три умови, висунуті країні під час присвоєння статусу кандидата на вступ до ЄС. 

Реклама:

Крім того, документ, за його словами, не відповідає Копенгагенським критеріям, розповіло джерело "Радіо Свободи".

Угорщина, навпаки, виступила на засіданні на підтримку уряду "Грузинської мрії", заявивши, що необхідно почати переговори про вступ країни до ЄС. Офіційний Будапешт закликає до проведення міжурядової конференції, яка є формальною процедурою для переговорів щодо поправок до установчих договорів.

За даними ЗМІ, кілька країн ЄС наполягають на санкціях проти Грузії, включно з призупиненням безвізового режиму, якщо там все ж буде ухвалено скандальний закон про "іноагентів".

Між тим 27 травня юридичний комітет парламенту Грузії підтримав зняття президентського вето на закон про "іноагентів" і тепер парламент розгляне це питання на засіданні у вівторок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: