У Франції підтвердили ордер на арешт Башара Асада за міжнародні злочини

Новини — Середа, 26 червня 2024, 19:19 —

Апеляційний суд Парижа в середу, 26 червня, підтвердив французький ордер на арешт сирійського лідера Башара Асада за звинуваченням у співучасті в злочинах проти людяності, пов'язаних із хімічними атаками 2013 року.

Про це пише "Європейська правда" з посиланням на AFP.

Суд у Парижі постановив, що Асада можна арештувати за атаки із застосуванням хімічної зброї в Сирії у серпні 2013 року, які призвели до загибелі десятків людей.

Французькі прокурори з підрозділу, що спеціалізується на розслідуванні терористичних атак, намагалися анулювати ордер.

Реклама:

Вони стверджували, що імунітет глав іноземних держав можна зняти тільки у випадку міжнародного судового переслідування, наприклад у Міжнародному кримінальному суді – і підкреслювали, що не намагаються піддати сумніву докази причетності Асада до хімічних атак.

У Франції визнали винними у воєнних злочинах трьох сирійських посадовців

Антитерористична прокуратура Франції ще може оскаржити рішення у вищій судовій інстанції Франції – Касаційному суді.

Адвокати позивачів Клеманс Бектарт, Жанна Сульцер і Клеманс Вітт назвали рішення апеляційного суду Парижа історичним. "Уперше національний суд визнав, що чинний глава держави не має повного особистого імунітету", – сказали вони.

Вважається, що Франція стала першою країною, яка в листопаді 2023 року видала ордер на арешт чинного глави іноземної держави. Башара Асада хочуть арештувати за причетність до хімічних атак у серпні 2013 року, у результаті яких були вбиті понад 1400 людей.

Окрім Асада, Франція видала ордери на арешт на його брата Махера – тодішнього керівника дивізії сирійської армії – і двох генералів, Гассана Аббаса і Бассама аль-Хассана.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: