ЄС: промова прем’єра Британії щодо Brexit була конструктивною

П'ятниця, 22 вересня 2017, 18:54
Версія для друку Коментарі

Переговірник Євросоюзу з питань Brexit Мішель Барньє назвав сьогоднішню промову прем’єра Британії Терези Мей конструктивною.

Про це йдеться у його заяві на сайті Єврокомісії.

"Тереза Мей висловила конструктивний дух, який також є духом Європейського Союзу під час цього унікального переговорного процесу. Промова показує готовність рухатися вперед, оскільки час є дуже важливим. Нам потрібно досягти домовленості щодо умов організованого виходу Сполученого Королівства з Європейського Союзу до осені 2018 року. Британія стане третьою країною 30 березня 2019 року", - йдеться в заяві.

Барньє нагадав, що пріоритетом переговорів є захист прав громадян, щоб громадяни 27 країн ЄС у Британії мали б ті права, що і британці сьогодні в ЄС.

"Заяви прем'єр-міністра є кроком вперед, але тепер вони повинні бути перетворені на точну переговорну позицію уряду Британії.

Він також привітав те, що Британіє визнає, що жодній державі-члену ЄС не доведеться платити більше або отримувати менше через Brexit, і що Лондон виконає свої фінансові зобов’язання. 

В той же час Барньє зазначив, що сьогоднішня промова не прояснює, як Британія має намір поважати "свою особливу відповідальність за наслідки її виходу для Ірландії".

Нагадаємо, Тереза Мей у своїй промові оголосила, що Британія продовжуватиме платити до бюджету Європейського союзу до 2020 року, відповідно до взятих на себе раніше зобов’язань.

Вона також підтвердила, що Британія вийди з ЄС 29 березня 2019 року, а запропонувала, щоб перехідний період після цього тривав не більше двох років.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Офіс віце-прем’єра з питань євроінтеграції

Що змінює асоціація: всі деталі "ковбасних реформ", які відбудуться через угоду з ЄС

Ніхто не гарантує, що продукти, які потрапили у продаж, є безпечними. Навіть свіжий кефір чи ковбаса можуть виявитися не просто неякісними, а й шкідливими... Недостатньо збільшити лише кількість товарів із написом "Made in Ukraine" у крамницях за кордоном...

Анатолій Марциновський, Європейська правда

Заборона молока та інші жахи: правда і брехня про наслідки асоціації з ЄС

Українським селянам заборонять здавати молоко на молокозаводи, а також продавати його на базарах. І нібито все це записано в Угоді про асоціацію з Євросоюзом. Останніми тижнями медіа переповнені подібними "жахалками". А що ж насправді?


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter