ЄС: промова прем’єра Британії щодо Brexit була конструктивною

П'ятниця, 22 вересня 2017, 18:54
Версія для друку Коментарі

Переговірник Євросоюзу з питань Brexit Мішель Барньє назвав сьогоднішню промову прем’єра Британії Терези Мей конструктивною.

Про це йдеться у його заяві на сайті Єврокомісії.

"Тереза Мей висловила конструктивний дух, який також є духом Європейського Союзу під час цього унікального переговорного процесу. Промова показує готовність рухатися вперед, оскільки час є дуже важливим. Нам потрібно досягти домовленості щодо умов організованого виходу Сполученого Королівства з Європейського Союзу до осені 2018 року. Британія стане третьою країною 30 березня 2019 року", - йдеться в заяві.

Барньє нагадав, що пріоритетом переговорів є захист прав громадян, щоб громадяни 27 країн ЄС у Британії мали б ті права, що і британці сьогодні в ЄС.

"Заяви прем'єр-міністра є кроком вперед, але тепер вони повинні бути перетворені на точну переговорну позицію уряду Британії.

Він також привітав те, що Британіє визнає, що жодній державі-члену ЄС не доведеться платити більше або отримувати менше через Brexit, і що Лондон виконає свої фінансові зобов’язання. 

В той же час Барньє зазначив, що сьогоднішня промова не прояснює, як Британія має намір поважати "свою особливу відповідальність за наслідки її виходу для Ірландії".

Нагадаємо, Тереза Мей у своїй промові оголосила, що Британія продовжуватиме платити до бюджету Європейського союзу до 2020 року, відповідно до взятих на себе раніше зобов’язань.

Вона також підтвердила, що Британія вийди з ЄС 29 березня 2019 року, а запропонувала, щоб перехідний період після цього тривав не більше двох років.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Надія Бурейко, Сергій Герасимчук, VoxUkraine, для Європейської правди

Румунський вимір мовної суперечки: чи є підстави для занепокоєння Бухареста

63,8% опитаних румунів північної частини Буковини відзначили, що держава їхнього проживання – Україна – допомагає чи швидше допомагає їм у вивченні рідної мови. 77,2% вважають, що в Україні поважають усі мови. Не погоджуються чи швидше не погоджуються із цим 13,6%.

Юрій Панченко, Європейська правда

Від агента КДБ до "другого Трампа": 7 фактів про переможця виборів у Чехії, Андрея Бабіша

Чехи проголосували за партію мільярдера Андрея Бабіша попри всі скандали, проблеми у біографії, і навіть попри кримінальну справу, відкриту проти нього. Тепер він має всі шанси стати новим прем'єр-міністром Чехії. Але чому політик викликає таке несприйняття чеської політичної елити?


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter