Переговірник ЄС знову заявив про незначний прогрес у Brexit-переговорах

Четвер, 12 жовтня 2017, 14:19
Версія для друку Коментарі

Головний переговірник ЄС Мішель Барньє заявив про недостатній прогрес на шляху до наступного етапу Brexit-переговорів, як цього хоче Велика Британія.

Про це він заявив журналістам у Брюсселі після трьох днів переговорів, повідомляє BBC.

Барньє сказав, що в цьому процесі переговорів був "новий імпульс", однак існує "застій" над так званим законопроектом про розлучення, що, за його словами, є "тривожним".

Він також додав, що при наявності політичної волі, очікується досягти вирішального прогресу протягом наступних двох місяців.

Як відомо, п'ятий раунд переговорів цього тижня є фінальною дискусією до вирішального саміту ЄС, що пройде 19 і 20 жовтня.

Сполучене Королівство Великої Британії сподівається, що лідери ЄС на саміті вирішать, що було досягнуто достатнього прогресу, щоб розпочати торговельні переговори, але Барньє заявив, що не буде рекомендувати "починати обговорення майбутніх відносин" на саміті.

Водночас міністр Британії щодо Brexit Девід Девіс заявив, що було досягнуто прогресу в сфері прав громадян, внаслідок чого обидві сторони переговорів стали ближче до угоди.

Барньє також нагадав про заяву Терези Мей про те, що Британія виконає фінансові зобов'язання, взяті в якості члена ЄС.

Однак, за його словами, на цьому тижні не було переговорів з даного питання, тому що Британія не була готова надати чітких даних.

Нагадаємо, Європарламент на початку жовтня ухвалив резолюцію, в якій йдеться про те, що в перших чотирьох раундах переговорів між Євросоюзом та Великою Британією прогрес щодо пріоритетів ЄС був недостатнім.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Надія Бурейко, Сергій Герасимчук, VoxUkraine, для Європейської правди

Румунський вимір мовної суперечки: чи є підстави для занепокоєння Бухареста

63,8% опитаних румунів північної частини Буковини відзначили, що держава їхнього проживання – Україна – допомагає чи швидше допомагає їм у вивченні рідної мови. 77,2% вважають, що в Україні поважають усі мови. Не погоджуються чи швидше не погоджуються із цим 13,6%.

Юрій Панченко, Європейська правда

Від агента КДБ до "другого Трампа": 7 фактів про переможця виборів у Чехії, Андрея Бабіша

Чехи проголосували за партію мільярдера Андрея Бабіша попри всі скандали, проблеми у біографії, і навіть попри кримінальну справу, відкриту проти нього. Тепер він має всі шанси стати новим прем'єр-міністром Чехії. Але чому політик викликає таке несприйняття чеської політичної елити?


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter