У Південній Кореї розповіли подробиці прориву дезертира з КНДР

Вівторок, 14 листопада 2017, 12:24
Версія для друку Коментарі

Чотири солдати КНДР  близько 40 разів вистрілили у свого товариша, який вперше за понад 30 років вирішив прорватися у Південну Корею.

Подробиці прориву розповіли у вівторок у Південній Кореї, повідомляє The Associated Press.

У понеділок північнокорейський солдат скерував джип у напрямку спільної зони безпеки між Кореями. Після того, як колесо потрапило у вибоїну, солдат залишив автомобіль і побіг у напрямку Південної Кореї.

За ним гналися інші північнокорейські військові, обстрілюючи дезертира. Загалом вони зробили близько 40 пострілів, 5 з яких влучили в ціль.

Солдата потім знайшли у купі листя з південного боку спільної зони безпеки між Кореями. Після цього його з допомогою гелікоптера ООН доправили до медичного центру Аджу. Там солдату зробили операцію, яка тривала протягом п’яти годин.

Військові Південної Кореї розповідають, що у дезертира були численні пошкодження внутрішніх органів, однак його життя було поза загрозою. Зараз він підключений до апарату штучного дихання, медики оцінюють стан як "вкрай загрозливий" і зазначають, що наступні 10 днів будуть визначальними для видужання.

Станом на полудень вівторка офіційні медіа Північної Кореї не повідомили про інцидент. Раніше вони звинувачували південну Корею у викраденні або підбурюванні до втечі громадян КНДР. З кінця війни 1950-53 років близько 30 тисяч північних корейців втекли до Південної Кореї, здебільшого через Китай.

Інцидент став першим за тривалий час, коли дійшло до стрілянини у спільній зоні безпеки. У 1984 році північнокорейські солдати і військові командування ООН обмінялися пострілами, коли в напрямку півдня з КНДР втік громадянин СРСР. У 1998 та 2007 роках також фіксували випадки дезертирства солдатів КНДР, однак до пострілів тоді не дійшло.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Віра Аксьонова, Діана Зубко, для Європейської правди

Чотири роки після Євромайдану: як змінилося бачення ЄС українськими аналітиками

За чотири роки після саміту у Вільнюсі вже ніхто не ставить запитання про геополітичний вибір України. Через поступове прийняття "євроінтеграційних законів" відбувається зближення України із ЄС. Віддзеркалюють це й аналітичні центри. Але чи достатньо критична їхня позиція?

Віктор Савінок, для Європейської правди

Два поганих варіанти: що чекає на Німеччину після краху коаліційних переговорів

Попри численні компроміси, коаліційні переговори у Німеччині завершилися провалом – насамперед внаслідок загравання вільних демократів із ультраправими. Єдиною альтернативою уряду меншості є перевибори, однак суттєвим чином існуючий розклад місць у Бундестазі навряд чи зміниться.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter