Все більше турків підтримують членство Туреччини в ЄС – опитування

Вівторок, 09 січня 2018, 12:58
Версія для друку Коментарі

Переважна більшість турецького населення продовжує підтримувати членство країни в Європейському союзі, хоча мало хто вірить у вступ в ЄС у короткостроковій перспективі.

Про це свідчать дані нового опитування, проведеного на замовлення Фонду економічного розвитку (IKV), повідомляє Hurriyet Daily News.

Опитування показало зростаючу тенденцію на підтримку членства в ЄС серед громадян Туреччини, 78,9% з яких заявили, що вони підтримують членство Туреччини в ЄС. Цей показник виріс з 75,5% в 2016 році і 61,8% в 2015 році.

"Попри всі негативні події між Туреччиною і ЄС в 2017 році, це співвідношення дуже важливе", - сказав голова IKV Айхан Зейтіноглу на прес-конференції під час представлення доповіді.

 "Такий високий рівень підтримки - це послання нашому уряду. Він показує національну волю до прийняття необхідних реформ для нового процесу зближення з ЄС", - додав Зейтіноглу.

"Це також попередження для ЄС. Це показує, що політика виключення Туреччини безперспективна і  не має здорового глузду, та показує, що було б неетично і стратегічно помилково відштовхувати країну з населенням 80 мільйонів осіб, більшість з яких підтримує членство в ЄС", - сказав він.

Разом з тим тільки 31,2% респондентів заявили, що вважають, що Туреччина стане членом ЄС в короткостроковій перспективі. 62% опитаних заявили, що їхня впевненість у тому, що Туреччина стане членом ЄС, в останні роки ослабла.

Опитування відбувається на тлі повідомлень про зближення між Анкарою та іншими європейськими столицями після того, як протягом 2017 року відносини суттєво погіршилися. Зокрема, міністри закордонних справ Німеччини та Туреччини у суботу домовилися зробити все для поліпшення стосунків, які погіршилися на тлі репресій Анкари після спроби перевороту.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Артьом Георганов, для Європейської правди

Розширення Євросоюзу і санкції проти РФ: що принесе головування Болгарії в ЄС

Головування Болгарії в ЄС вже спричинило чимало припущень, що Софія скористається можливостями для пом'якшення санкцій проти РФ. Чи так це насправді? І які ініціативи насправді буде просувати країна, яка вважається найбіднішим членом ЄС?

Наталя Іщенко, для Європейської правди

Шість пострілів у балканське перемир'я: кому вигідна смерть Олівера Івановича

Вбивство лідера руху косовських сербів "Свобода, демократія, правда" Олівера Івановича стало найгучнішим терористичним актом на Балканах з 2004 року. Є і політичні наслідки – Сербія заявила про призупинення переговорів з Косовом до закінчення слідства.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter