Терористи відпустили чотирьох спостерігачів ОБСЄ

П'ятниця, 27 червня 2014, 08:16

Терористи на Донбасі відпустили групу спостерігачів ОБСЄ, яких вони захопили й утримували у полоні з травня.

"Ми підтверджуємо, що 4 представника ОБСЄ з донецької команди зараз звільнені", - про це повідомляється в офіційному Twitter-акаунті спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

В прес-релізі офіс ОБСЄ нагадує, що спостерігачі, які мали дипломатичний імунітет, були захоплені та перебували в полоні 32 дня. Наразі стан їх здоров'я з задовільний.

Фото з сайту ірладської Independent

Наприкінці травня ОБСЄ втратила контракт з двома групами спостерігачів Спеціальної моніторингової місії загальною чисельністю 8 осіб, які працювали у Донецькій та Луганській областях. Спостерігачі, що потрапили в полон в Луганській області, досі лишаються під контролем терористів. Між тим, раніше повідомлялося, що ОБСЄ встановлювало з нимии зв'язок.

На початку червня представник терористичної організації "Донецька народна республіка" Андрій Пургін заявив, що спостерігачів утримують у Сєвєродонецьку, та зауважив, що їхня присутність є гарантією, що в місті не будуть вестись бойові дії.

СБУ повідомляла про причетність до викрадення спостерігачів "казацьких" структур, які підтримують терористів на Донбасі. 20 червня речник Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Майкл Боцюрків заявив, що люди, які захопили дві групи місії, не висунули жодних вимог.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Розворот Орбана: як новий уряд та надзвичайний стан мають змінити курс Угорщини

Новий уряд та введення "воєнної надзвичайної ситуації" через Україну - це все про зміни, які в один день відбулися в Угорщині.

Ілюзія компромісу: чому поступки Путіну стануть поразкою Заходу. Відповідаємо New York Times

 Запитання від інших країн звучатиме жорстко: "Який сенс боротися за демократію та західні цінності, якщо Захід зрадив навіть Україну?"

Антиреформа СБУ: як парламент пропонує змінити контррозвідку та чим це небезпечно

Під приводом війни Верховній раді пропонують посилити СБУ додатковими повноваженнями без справжнього реформування.