Єврозона має піти на поступки Греції - МВФ

Середа, 15 липня 2015, 08:23

Єврозона має піти на полегшення боргового тягаря Греції , інакше третя програма фінансової допомоги буде марною

Про це йдеться у заяві на сайті Міжнародного валютного фонду.

"Державний борг Греції став дуже нестійким. Це пов'язано з ослабленням політики протягом останнього року, через недавне погіршення внутрішньої макроекономічного та фінансового середовища до якого призвело через закриття банківської системи, що значно додає несприятливої динаміки", - йдеться у повідомленні.

Згідно з аналізом МВФ, відношення грецького боргу до ВВП наблизиться до 200 відсотків протягом найближчих двох років.

"Борг Греції наразі може бути стійким тільки за допомогою заходів щодо полегшення тягаря заборгованості, які виходять далеко за рамки того, що Європа була готова розглянути досі", - зазначили в МВФ.

За даними Reuters, МВФ пропонує три варіанти вирішення цієї проблеми. По-перше, можна заморозити боргові виплати європейським партнерам Греції на 30 років. По-друге, здійснювати щорічно трансферти до грецького бюджету або просто списати борги.

Нагадаємо, на саміті ЄС, який розпочався в неділю і завершився в понеділок вранці, було узгоджено принципи програми економії в Греції.

Країни ЄС нададуть Афінам фінансову підтримку в обмін на проведення грецькою владою низки болючих реформ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Чому візит Анджея Дуди до Києва став знаковим для відносин України та Польщі

Візит президента Анджея Дуди в Київ засвідчив повне відновлення довіри між Польщею та Україною. Новий рівень відносин має закріпити анонсований договір.

Латвія готує загострення: як Рига пішла на конфлікт із РФ та російською меншиною

Латвія усунула останню перешкоду для знищення монументів, що пов’язані з радянською окупацією. Як на такий крок відповість РФ?

Кандидатський статус для України: аргументи на користь та на шкоду Києву

Україна має достатньо аргументів на підтримку рішення про надання статусу кандидата у члени ЄС і контраргументів проти потенційних застережень.