Польські ВПС модернізують МіГ-29 за допомогою 3D-принтера

Фото
П'ятниця, 14 серпня 2015, 16:49

У модернізації винищувачів МіГ-29, які стоять на озброєнні ВПС Польщі, використовують деталі, надруковані на 3D-принтері.

Про це пише сайт 3dprint.com.

Конкретні компоненти, розроблені інженерами на польському заводі для Міг-29 і СУ-22, можуть бути оброблені протягом кількох годин і в подальшому їхні прототипи друкуються на 3D-принтері.

"3D-принтер дає можливість для швидкого прототипування – у разі будь-яких розбіжностей між геометрією деталей, які поставляються виробником і фактичною геометрією, це, по суті, найшвидший спосіб розвіяти будь-які сумніви. Якби ми використовували тільки традиційні методи, навіть зі сканерами або програмами, що застосовуються в реверс-інжинірингу, витрати і час, як і раніше перевищуватимуть вартість 3D-друку", - розповів один із науковців.

Деталь шасі, надрукована на 3D-принтері

Перші Міг-29 були передані Польщі в 1989-1990 роках. Після списання літаків МіГ-23 в 1999 році і МіГ-21 в 2004 році у Польщі залишилися тільки група майже з двох десятків МіГ-29, які і утворюють ударну силу ВПС.

Станом на 2008 рік Польща була найбільшим користувачем МіГ-29 серед країн НАТО, і вона сподівається, що за рахунок модернізації цих винищувачів, вони будуть здатні служити до 2025 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Україна в центрі уваги світу. Як Захід зупиняє Путіна? Відеопідсумки тижня

Як змінюється відношення Заходу до підтримки України? І чи став військовий сценарій менш ймовірним? Головне за тиждень на "ЄвроПравді".

Що робити, якщо загубив паспорт за кордоном? Інструкція та лайфхаки

Як повернутися в Україну без паспорта? Цей текст варто прочитати кожному, хто принаймні іноді подорожує за кордон...

Перша річниця Байдена: де виграв, а де програв президент США

Що вдалося, а що ні президенту Джо Байдену? З якими результатами президент США підійшов до своєї першої річниці на посаді?