Більшість громадян 8 країн ЄС вважають, що РФ ініціювала конфлікт в Україні - опитування

Середа, 4 листопада 2015, 16:37

Більшість громадян восьми країн-членів ЄС (60%) погоджуються з тим, що в Україні відбувається збройний конфлікт, інспірований Росією.

Про це свідчать дані Інституту світової політики, який провів опитування у Великій Британії, Франції, Німеччині, Італії, Польщі, Іспанії, Нідерландах та Швеції.

"Вибір країн не випадковий - у них сумарно мешкає близько 380 млн осіб - 75% від загальної кількості населення Європейського Союзу", - відзначають експерти.

Найвищий відсоток тих, хто вважає події на Донбасі зброй­ним конфліктом, зрежисованим Росією, живе в Польщі (75%), а найменший - у Франції (46%) та Великій Британії (49%).

Варіант "Війна з Росією" обрала половина респондентів - 54%. Однак лише п‘ята частина з них повністю погоджується з цим твердженням, решта - частково. Не згодні вважати протистояння на Сході українсько-російською війною 27% опитаних. П‘ята частина респондентів не визначилася.

Найбільше серед тих, хто вважає, що Україна воює з Росією, поляків - 64%, найменше - французів та британців (38%).

На третьому місці опинився варіант — "Громадянська війна". 53% мешканців восьми країн-членів ЄС підтримали це визначення. При цьому лише 17% респондентів абсолютно погоджуються з цим твердженням.

Серед тих, хто вважає події в Україні громадянської війною, найбільша частка німців (61%). В Італії (59%) та Нідерландах (58%) більше половини респондентів також визначають протистояння на Сході України як громадянську війну. Менша підтримка цього визначення спостерігається серед британців та французів (42%).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.

А Ердоган проти: навіщо Туреччині блокувати розширення НАТО

Чи використає Анкара своє право вето для блокування членства Фінляндії та Швеції? Такий демарш більш схожий на запрошення західних країн до торгу.

Сенатор, що воює за РФ: через кого у США загальмували нову допомогу Україні

Влітку 2018 року Ренд Пол їздив у Москву, привіз звідти конфіденціальний лист до Трампа. І нібито намагався стати посередником у врегулюванні "українського питання".