Курди готують великий наступ на ІДІЛ на сирійсько-турецькому кордоні

Четвер, 28 січня 2016, 17:51

Загони народної самооборони сирійських курдів (YPG) та їхні місцеві союзники розробили плани для захоплення останньої ділянки сирійсько-турецького кордону, яка контролюється бойовиками "Ісламської держави".

Про це повідомляє Reuters із посиланням на свої джерела.

Такий наступ може позбавити бойовиків ІДІЛ логістичного маршруту, який використовувався групою для перевезення припасів та іноземних рекрутів.

Але такий крок курдів може призвести до конфронтації з Туреччиною, яка бореться проти своїх курдських повстанців і розглядає сирійських курдів як ворогів.

Після року військових успіхів, яким сприяли американські авіаудари, курди та їх союзники контролюють весь північно-східний сирійсько-турецький кордон від Іраку до берегів річки Євфрат, яка перетинає кордон на захід від міста Кобани.

Інші сирійські повстанські групи контролюють кордон далі на захід, залишивши тільки близько 100 км кордону в руках бійців ІДІЛ.

Але Туреччина заявляє, що не дозволить сирійським курдам просуватися на захід від Євфрату.

Загони YPG є найважливішим партнером США у боротьбі проти ІДІЛ в регіоні, і є основним компонентом альянсу, сформованого у минулому році, під назвою Сирійські демократичні сили, до яких також входять арабські та інші озброєні групи. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курт Волкер: До кінця року ми побачимо зміну на фронті, а далі у росіян буде складна зима

"Коли вам протистоїть такий ворог – місця для компромісу немає. Зараз надто ризиковано навіть тимчасово залишати Крим у руках Росії..."

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...